Ericsson poprowadził kursy komputerowe dla seniorów

Pracownicy firmy Ericsson w ramach wolontariatu pracowniczego poprowadzili nieodpłatne szkolenie komputerowe dla członków Klubu Seniora działającego w warszawskiej dzielnicy Ochota.

Czternastu członków Klubu Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej działającego w warszawskiej dzielnicy Ochota uczęszczało na bezpłatne kursy komputerowe prowadzone przez ośmioro pracowników firmy Ericsson. Kurs trwał przez kolejne pięć tygodni w siedzibie firmy Ericsson na Ochocie.

W ramach szkolenia odbyło się dziewięć spotkań, które zaowocowały m.in. założeniem przez seniorów skrzynek pocztowych oraz kont w popularnym serwisie społecznościowym. Seniorzy nauczyli się wysłać maila wraz z załącznikiem oraz obsługi komunikatora Skype. Ponadto uczestnicy poznali dostępne w Internecie interaktywne mapy – w zgodnej opinii wszystkich seniorów bardziej funkcjonalne od tradycyjnych, jakie znali dotychczas.

Ponad 1/4 mieszkańców warszawskiej dzielnicy Ochota to osoby w wieku powyżej 60 roku życia, określane powszechnie mianem seniorów. Nierzadko są to osoby samotne i nieaktywne zawodowo. Z uwagi na swój wiek często w życiu zawodowym nie miały do czynienia z nowoczesnymi technologiami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.