Google Summer of Code – studenci zrealizuja 24 projekty open source wspierane przez Novella

Pod okiem doświadczonych opiekunów studenci zdobywają wiedzę w zakresie tworzenia oprogramowania w ramach sponsorowanych przez Novella projektów open source.

Novell poinformował, że 24 projekty oparte na wspieranych przez Novella inicjatywach open source będą realizowane przez studentów w ramach Google Summer of Code. Studentów pracujących nad zaaprobowanymi projektami wspierać będą pracownicy Novella oraz uczestnicy projektów openSUSE, Mono oraz Go OpenOffice (go-oo.org), którzy brali udział w poprzednich imprezach Google Summer of Code.

Pod okiem swych opiekunów studenci będą podczas wakacji tworzyć kod oprogramowania, ucząc się przy tym pracy z projektami open source i zdobywając doświadczenie w zawodzie programisty. W tym roku pracować będą m. in. nad projektami obejmującymi synchronizację systemu openSUSE z urządzeniami mobilnymi (http://en.opensuse.org/Summer_of_Code_2009), opracowywać moduł do tworzenia baz danych dla MonoDevelop, a także ulepszać funkcję porównywania dokumentów OpenOffice Writer.

Spośród ponad 100 propozycji głoszonych przez studentów z całego świata wybrano 24 projekty. Propozycje były oceniane przez opiekunów z projektów openSUSE, Mono i Go OpenOffice.

Więcej informacji na temat studenckich projektów zaaprobowanych przez Google Summer of Code można znaleźć pod adresem http://socghop.appspot.com/program/accepted_orgs/google/gsoc2009.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.