Internetowy tablet Nokii nowej generacji

Internetowy tablet nowej generacji będzie bardziej smartfonem, niż rzeczywiście urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do korzystania z Internetu – jak sugerują krążące po Sieci doniesienia. Nokia N900 “Rover” to telefon pracujący zarówno w czterech zakresach sieci GSM, jak również 3G HSPA – to nowość w porównaniu z poprzednimi modelami z tej serii. Oprócz tego, w wyposażeniu ma znaleźć się nieco mniejszy, bo 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednak ogólny design urządzenia nie zmieni się tak bardzo.
Nokia N900
Nokia N900

Nowy smartfon posiadać ma również łączność WiFi i Bluetooth, 32 Gigabajty wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart pamięci (do 16 GB), 256 MB pamięci RAM i 768 MB wirtualnej pamięci, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, fleszem i optyką Carl Zeiss, druga kamera do wideorozmów (z przodu), a także dwie nowości – procesor OMAP3430 z taktowaniem 600 MHz oraz system operacyjny Maemo 5.

Nowe urządzenie Nokii przeznaczone będzie najpierw dla sieci T-Mobile – w Europie ma zadebiutować w październiku 2009 roku. Ceny jeszcze nie znamy, ale z pewnością niska ona nie będzie.