Zjadanie białych kropek nigdy jeszcze nie było tak fajne!

Pac-Man, najlepsza gra retro – pobierz darmową kolekcję fana

Chociaż dzisiejsze gry szczycą się niesamowitymi osiągnięciami, nie mają tego, co miały stare klasyki: fantazji. Współczesne gry starają się jak najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość przy pomocy grafiki, która sprawia, że gry bardzo dokładnie imitują rzeczywistość.

Pac-Man to klasyczny przykład wyższości pomysłu nad wykonaniem. Wydany w 1980 roku Pac-Man różnił się od zalewu kosmicznych shooterów pokroju Space Invaders czy Asteroids, które zalały Amerykę do spółki z grami sportowymi, będącymi klonami innego klasyka, Ponga. Pac-Man był powiewem świeżości w światku gier komputerowych. Nie tylko dał początek nowemu gatunkowi gier, ale również przypadł do gustu miłośnikom pozostałych gatunków. Pac-Man jest często wymieniany jako kamień milowy w historii gier komputerowych oraz jest jedną z najsławniejszych gier w historii.

Postać Pac-Mana pojawiła się w ponad 30 autoryzowanych tytułach oraz w niezliczonej ilości nieoficjalnych gier i różnych mutacji. Pac-Man to gra ponadczasowa i według ostatnich badań najbardziej rozpoznawalna postać z gry: 94% amerykanów potrafiło powiedzieć, jak nazywa się mała żółta kropka.

Galeria: Pac-Man – Najlepsza gra retro! Ot, tak sobie przyszło nam do głowy, że aby uhonorować  tę ikonę komputerowej rozrywki poświęcimy Królowi naszą specjalną galerię. Zobacz galerię, w której czeka więcej informacji o Pac-Manie oraz rewelacyjne materiały do pobrania, dzięki którym jeszcze raz przeżyjesz tamte czasy, albo przedstawisz Króla kolejnemu pokoleniu graczy.