Pierwsze uruchomienie stacji bazowej 4G/LTE w sieci komercyjnej

Stacja będzie częścią komercyjnej sieci, której uruchomienie w całości zaplanowano na 2010 rok. Umożliwi to osiąganie dalece wyższych przepustowości niż dostępne dzisiaj w ramach szerokopasmowego mobilnego Internetu. Dzięki takiej sieci mieszkańcy Sztokholmu będą mogli być stale podłączeni do sieci, aby korzystać z wysokiej jakości serwisów dostępnych również wtedy, gdy są oni w ruchu.
LTE zmieni dotychczasowe doświadczenia użytkowników mobilnego Internetu, dostarczając niezwykle wysokie prędkości przesyłu danych
LTE zmieni dotychczasowe doświadczenia użytkowników mobilnego Internetu, dostarczając niezwykle wysokie prędkości przesyłu danych

Ulf Ewaldsson, Vice President oraz Szef Produktów Radiowych w firmie Ericsson, powiedział: “Ujawnione przez nas komercyjne uruchomienie stacji bazowej pokazuje, że LTE nie jest już dłużej pieśnią przyszłości, tylko tym, co dzieje się tu i teraz. Ericsson, jako lider w rozwoju technologii LTE jest dumny z pracy z operatorem TeliaSonera nad komercyjnym urchomieniem tego rozwiązania.”

LTE umożliwia bezprecedensową funkcjonalność w zakresie szczytowych prędkości pobierania i wysyłania, efektywności spektrum oraz czasu opóźnień. Ericsson już zademonstrował rozwiązanie LTE ze szczytową prędkością 160Mbps. LTE może być wdrożone zarówno w nowych jak i istniejących zakresach. Zostało stworzone, aby minimalizować koszty operacyjne i utrzymania sieci.

Ewolucja mobilnych sieci szerokopasmowych jest integralnym czynnikiem w budowie miast, które stawiają na zrównoważony rozwój skutkujący mniejszym zużyciem energii i redukcją emsji CO2 do atmosfery.