LTE zmieni dotychczasowe doświadczenia użytkowników mobilnego Internetu, dostarczając niezwykle wysokie prędkości przesyłu danych

Pierwsze uruchomienie stacji bazowej 4G/LTE w sieci komercyjnej

Ericsson i TeliaSonera jako pierwsi na świecie uruchomili komercyjnie stację Long-Term Evolution. To ważny krok w drodze do uczynienia mobilnych autostrad cyfrowych rzeczywistością.

Stacja będzie częścią komercyjnej sieci, której uruchomienie w całości zaplanowano na 2010 rok. Umożliwi to osiąganie dalece wyższych przepustowości niż dostępne dzisiaj w ramach szerokopasmowego mobilnego Internetu. Dzięki takiej sieci mieszkańcy Sztokholmu będą mogli być stale podłączeni do sieci, aby korzystać z wysokiej jakości serwisów dostępnych również wtedy, gdy są oni w ruchu.

Ulf Ewaldsson, Vice President oraz Szef Produktów Radiowych w firmie Ericsson, powiedział: „Ujawnione przez nas komercyjne uruchomienie stacji bazowej pokazuje, że LTE nie jest już dłużej pieśnią przyszłości, tylko tym, co dzieje się tu i teraz. Ericsson, jako lider w rozwoju technologii LTE jest dumny z pracy z operatorem TeliaSonera nad komercyjnym urchomieniem tego rozwiązania.”

LTE umożliwia bezprecedensową funkcjonalność w zakresie szczytowych prędkości pobierania i wysyłania, efektywności spektrum oraz czasu opóźnień. Ericsson już zademonstrował rozwiązanie LTE ze szczytową prędkością 160Mbps. LTE może być wdrożone zarówno w nowych jak i istniejących zakresach. Zostało stworzone, aby minimalizować koszty operacyjne i utrzymania sieci.

Ewolucja mobilnych sieci szerokopasmowych jest integralnym czynnikiem w budowie miast, które stawiają na zrównoważony rozwój skutkujący mniejszym zużyciem energii i redukcją emsji CO2 do atmosfery.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.