PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

Activision rozważa zrezygnowanie z tytułów na PlayStation 3

Bobby Kotick, prezes Activision, rozważa zaprzestanie produkowania gier na PlayStation 3, jeżeli Sony nie obniży jej ceny.

– Muszą zejść z ceny, bo jak tego nie zrobią, będzie się sprzedawało coraz mniej gier. Rozważamy zaprzestanie wspierania konsol Sony w przyszłych latach – powiedział prezes Activision. Roczny koszt licencyjny, jaki firma przekazuje producentowi PlayStation 3 i PSP wynosi około pół miliarda dolarów. Co prawda przychód z gier jest czterokrotnie wyższy, ale wciąż należy doliczyć koszta własne, jak programowanie gry, jej konwersja na „kłopotliwą” architekturę konsoli Sony i marketing. – Programowanie na PlayStation jest trudne, a o wiele łatwiejsze Wii i Xbox sprzedają się po prostu lepiej – dodaje Kotick.

Sony pozostaje jednak niezwruszone. – PlayStation ma w sobie wiele potencjału, co widać było na targach E3. Zapowiedziane jest 350 tytułów na nasze platformy, w tym wiele hitów – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy. Może się jednak okazać, że fani „plejaka” będą zazdrosnym okiem patrzyć na kolegów i koleżanki z Xboksami i Wii, grających w najlepsze w zapowiadane DJ Hero, Call of Duty czy Tony’ego Hawka.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.