Dzieci z pewnością od razu rzucą się na komputer sygnowany marką Disney - bardzo dobre posunięcie Asua

Disney i Asus pracują nad dziecięcym netbookiem

Netpal to przenośny komputer współtworzony przez Asusa i Disneya, skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Netbook posiada 8,9-calowy ekran, procesor Atom oraz łączność WiFi.

Nie jest prawdą, że dzieci (a raczej ich rodzice) nie mają w czym wybierać, jeśli chodzi o netbooki, ale mimo wszystko Disney postanowił zarobić trochę w tym segmencie. W tym celu rozpoczyna współpracę z tajwańskim producentem, aby dostarczyć dzieciom w wieku od 6 do 12 roku życia funkcjonalny, ale niekoniecznie drogi komputer.

Asus Netpal to typowy netbook – posiada 8,9-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom (najprawdopodobniej z taktowaniem 1,6 GHz), łączność WiFi, 1 GB pamięci RAM oraz 16-gigabajtowy napęd SSD lub dysk twardy o pojemności 160 GB. Aby podkreślić przeznaczenie netbooka, Asus umieścił w nim Windows XP, ale z bardzo uproszczonym interfejsem użytkownika, nałożonym na system. Ponadto dzieci znajdą w nim wiele motywów, zainspirowanych popularnymi filmami animowanymi, jak Myszka Miki, Toy Story czy WALL-E.

Owoc współpracy Asusa i Disneya na rynku ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu, w cenie około 350 dolarów (ponad 1150 złotych). Znaleźć go będzie można między innymi w serwisie Amazon.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.