Ekolistwy z funkcją wyłączania trybu czuwania

Ilość sprzętów i akcesoriów komputerowych w naszych domach stale wzrasta, ale nie wszyscy mają świadomość, że każda świecąca dioda lub zegar po kryjomu zużywa cenną energię. Korzystanie z ekolistwy pozwala mieć swój wkład w zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 do atmosfery, a dodatkową zaletą jest mniejszy rachunek za prąd. Zastosowana w produktach Energy Saver technologia, gwarantuje im dużą wydajność energetyczną oraz ochronę antyprzepięciową, a wygoda i praktyczność umożliwiają swobodne korzystanie z nich w domu i w biurze.
Gdybyśmy ograniczyli ilość świecących w naszych domach diod i zegarków o połowę, w skali kraju emisję CO2 zredukowalibyśmy aż o 1 mln ton
Gdybyśmy ograniczyli ilość świecących w naszych domach diod i zegarków o połowę, w skali kraju emisję CO2 zredukowalibyśmy aż o 1 mln ton

Jak podaje WWF, międzynarodowa organizacja ekologiczna, w przeciętnym polskim domu stale “uśpione” są średnio cztery urządzenia, a energochłonność każdego z nich waha się od 0,5W aż do 35W. Średnie roczne zużycie energii na utrzymanie urządzeń w stanie stand-by to 175kWh, co przy koszcie 40 gr za 1kWh daje 70 zł. Warto uzmysłowić sobie, że 1kWh wystarczyłaby na przygotowanie 9 litrów kawy z ekspresu, 40-godzinne słuchanie muzyki czy używanie golarki elektrycznej przez… 3 lata.

Ekolistwa Energy Saver PC umożliwia odłączenie od zasilania wszystkich urządzeń naraz za pomocą wygodnego pilota z zasięgiem aż do 30 metrów. Ten sam jeden ruch przywróci te sprzęty do elektronicznego życia. Dostępna jest także wersja z gniazdem sterującym przeznaczonym dla komputera i czterema gniazdami sterowanymi dla innych urządzeń. Monitor, drukarka czy głośniki uruchamiają się automatycznie przy włączeniu PC i wyłączają po zamknięciu systemu operacyjnego. Podobnie działa ekolistwa z kablem USB, którym łączy się ją bezpośrednio z komputerem. Opcja zdalnego sterowania działaniem ekolistwy pozwala umieścić ją w niewidocznym miejscu bez ingerencji w estetykę wnętrza, nie tracąc jednak kontroli nad podłączonymi do niej sprzętami.

Prócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ekolistwy Whitenergy zapewniają też ochronę urządzeń przed szkodliwymi skutkami przepięć sieci zasilającej, również przed pożarami, posiadają także zabezpieczenia przed dziećmi. Warto pamiętać, że unikanie pozostawiania urządzeń elektronicznych w stanie stand-by pozytywnie wpływa na ich żywotność.

Ekolistwa antyprzepięciowa Energy Saver PC z kablem USB kosztuje 80 złotych, model z gniazdem sterującym 90 złotych, natomiast wersja z pilotem – 130 złotych.