Metal Gear Solid: Rising to nie jedyny tytuł, jaki przygotowuje dla nas Konami

Geniusze z Konami powracają

Japoński producent i wydawca gier komputerowych znany jest przede wszystkim z serii znakomitych tytułów – Metal Gear Solid, Contra, Pro Evolution Soccer oraz Silent Hill. Ostatnio jednak pojawiały się głosy, że projektanci firmy Konami nie wykorzystują swojego potencjału i „podążają nie tą drogą, którą powinni”. To jednak ma się zmienić, jako że podczas targów E3 Konami zapowiedziało kilka nowych tytułów.

Pierwszym z nich jest oczywiście kolejna odsłona gry Metal Gear Solid, nad którą pracuje już Hideo Kojimę. „Rising” jako pierwsza gra z tej serii będzie wydana na konsolę Microsoftu (Xbox 360), ale powinna pojawić się również na Playstation 3. Trwają prace również nad tytułem MGS: Peace Walker, który skierowany będzie do posiadaczy przenośnych konsol PSP. Ostatnią grą z serii jest Metal Gear Arcade, która także jest w fazie projektowej.

Największym zaskoczeniem jest fakt, że Konami rozpoczęło prace nad nowym tytułem Castlevania. „Władca Cieni” (Lord of the Shadows) nie będzie jednak gotowy przed końcem 2009 roku, ale za to ma pojawić się na wielu platformach.

Powróci również seria Silent Hill, za sprawą tytułu „Shattered Memories” (Rozbite Wspomnienia), który będzie dostępny dla wszystkich konsol nowej generacji. Tę grę powinniśmy ujrzeć jeszcze w tym roku, jako że jest już ona w fazie produkcyjnej.

Dobrze zatem wiedzieć, że Konami powraca na dobre tory i odświeża starsze, kultowe serie gier.