GG Pro – komunikator dla firm już dostępny

GG Pro to komunikator przeznaczony do rozmów tekstowych i głosowych. Poza standardowymi funkcjami posiada rozwiązania takie jak wspólna lista kontaktów, zarządzanie uprawnieniami pracowników, współdzielona historia rozmów i statystyki aktywności.
GG Pro odróżnia od bezpłatnych rozwiązań możliwość zaawansowanego zarządzania pracownikami korzystającymi z komunikatora
GG Pro odróżnia od bezpłatnych rozwiązań możliwość zaawansowanego zarządzania pracownikami korzystającymi z komunikatora

– Nasz produkt przeznaczony jest dla biznesu, dlatego o jego przetestowanie poprosiliśmy przedsiębiorców i managerów z korporacji” – mówi Szymon Klimczak, Dyrektor Marketingu LIVECHAT Software, spółki tworzącej GG Pro. – Otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń zawierających sugestie zmian w produkcie i pomysły na jego dalszy rozwój. Kilkanaście firm zdecydowało się również na zakup naszego komunikatora jeszcze przed zakończeniem testów – dodaje.

GG Pro odróżnia od bezpłatnych rozwiązań możliwość zaawansowanego zarządzania pracownikami korzystającymi z komunikatora. Począwszy od fazy tworzenia kont, przez nadawanie pracownikom uprawnień i przydzielanie ich do grup roboczych i departamentów, aż po monitoring ich aktywności i statystyki rozmów. W pracy mają pomóc takie funkcje jak współdzielona lista kontaktów i historia rozmów. Komunikator biznesowy umożliwia ustanowienie polityki wykorzystania komunikatorów. Administrator systemu decyduje wtedy m.in. czy pracownicy mogą korzystać z dodatkowych protokołów komunikacyjnych, korzystać z prywatnego komunikatora, lub np. prowadzić prywatne rozmowy.

Komunikator jest dostępny w 2 wersjach:

  • Wersja Small Business jest podstawową wersją GG Pro oferowaną w elastycznym modelu SaaS (Software as a Service). Polega on na okresowej dzierżawie oprogramowania i jego hostingu na serwerach producenta. Model ten stworzony jest z myślą o małych i średnich firmach, które nie chcą angażować własnych zasobów w proces instalacji i utrzymywania komunikatora.
  • Wersja Enterprise została opracowana z myślą o wdrożeniach w większych przedsiębiorstwach oraz korporacjach. Oferta obejmuje zakup aplikacji dla użytkowników oraz bezterminowej licencji na serwer GG Pro, który instalowany jest na sprzęcie Klienta wewnątrz firmy.

W obu wersjach komunikacja w GG Pro odbywa się z wykorzystaniem połączeń zabezpieczonych przy użyciu szyfrowania SSL.