Klawiatura dla obiboków

Jeżeli właśnie zepsuła wam się klawiatura i myślicie który produkt wybrać… macie nie lada problem. Biorąc pod uwagę, że spędzamy przed nią dużą część dnia, na pewno musi być wygodna, dostosowana do naszych potrzeb oraz zadań które będziemy przed nią stawiali. Po wejściu do pierwszego lepszego sklepu znajdziecie bardzo bogatą ofertę różnych producentów, a przedział cenowy prezentowanych urządzeń waha się od 20 do nawet 600 zł! Korzystając z okazji, że do naszych testów dotarł produkt firmy Icon7 postanowiliśmy go przetestować i króciutko opisać.
Niedroga i dobrze wykonana klawiatura biurowa. Dzięki funkcji anti-spy szef będzie cię uważał za najpilniejszego pracownika!
Niedroga i dobrze wykonana klawiatura biurowa. Dzięki funkcji anti-spy szef będzie cię uważał za najpilniejszego pracownika!

Topper już po wyjęciu z opakowania zwraca na siebie uwagę trzema cechami. Pierwszą z nich jest plastikowa pokrywa znajdująca się bezpośrednio nad klawiaturą alfabetyczną jak i numeryczną. Ma ona za zadanie chronić klawisze przed kurzem oraz przypadkowym zalaniem. Po jej złożeniu uzyskujemy przestrzeń na której możemy swobodnie postawić kartkę z tekstem, bądź przykleić karteczki z przypomnieniami.

Plastikowa pokrywa to rozwiązanie z dawnych lat. Dzięki niemu klawiatura dłużej będzie czysta.

Plastikowa pokrywa to rozwiązanie z dawnych lat. Dzięki niemu klawiatura dłużej będzie czysta.

Kolejną cechą Toppera na którą zwracamy uwagę jest układ klawiszy. Dla osób przyzwyczajonych do korzystania z notebooków będzie on intuicyjny, natomiast użytkownik przyzwyczajony do standardowej PC-towej klawiatury będzie musiał się przyzwyczaić. Topper jest klawiaturą nieco mniejszą niż standardowe produkty, co z kolei wymusiło inne rozmieszczenie przycisków. Klawisze Ins, Del, Pg Up, Pg Down zostały przeniesione obok klawiatury alfabetycznej, natomiast klawisze numeryczne zostały do nich dosunięte. Kursory zaś “wciśnięto” między część numeryczną i alfabetyczną. Z klawiatury notebookowej producent zaczerpnął również niski skok klawiszy.

Plastikowa obudowa może się rozłożyć, dzięki czemu na klawiaturze można postawić kartkę z tekstem.

Plastikowa obudowa może się rozłożyć, dzięki czemu na klawiaturze można postawić kartkę z tekstem.

Icon7 Topper jest klawiaturą multimedialną o czym świadczy pasek dodatkowych przycisków. Ostatni w rzędzie przycisk, w odróżnieniu od pozostałych, został oznaczony na pomarańczowo. Jest to klawisz Anti-spy. Jego wciśniecie powoduje zamkniecie otwartego obecnie okna, wyciszenie muzyki (jeżeli była ona odtwarzana) oraz przejście do dokumentu bądź strony na której powinniśmy aktualnie pracować. Jest to opcja idealna dla znudzonych pracowników biurowych którzy niejednokrotnie wypełniają swój “wolny czas” grami bądź przeglądaniem prasy.

Na Topperze znajdziemy jeszcze jeden przydatny klawisz. Jest nim Fn znany z notebooków. Dzięki niemu do dyspozycji dostajemy dodatkowe właściwości przycisków F1-F12. Można je dowolnie programować  przy pomocy dołączonego przez producenta na płycie oprogramowania iConfig.

Icon7 Topper jest produktem solidnie wykonanym oraz zdecydowanie godnym naszej uwagi w trakcie poszukiwania klawiatury do pracy. Jeżeli notebookowe zaleciałości nie są dla was przeszkodą, to cena oraz trzyletnia gwarancja stanowić będą idealne dopełnienie tego produktu.

UrządzenieKlawiatura Icon7 Topper
Dotawcawww.icon7.com
Typ złącza klawiaturyUSB
Dodatkowe przyciski10
HUB USBtak (2 wyjścia)
Kolorczarny
Cena70 zł

Grzegorz Glonek