Spore możliwości, przy niewielkich rozmiarach i lekkiej konstrukcji – z tych powodów netbooki są łakomym kąskiem

Netbooki podbijają rynek

Okazje.info

– W kwietniu w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych stron z kategorii komputery znalazły się 3 oferty netbooków. Dwa modele – ASUS Eee PC 1000H i HP 2133 zajęły odpowiednio trzecie i piąte miejsce wśród najpopularniejszych produktów w całej porównywarce – mówi Łukasz Bujakowski, PR&Marketing Assistant w Okazje.info. – W maju model Asusa był najpopularniejszym produktem w naszym serwisie – dodaje.

Jak wynika z danych porównywarki, wzrosło zainteresowanie nie tylko konkretnymi modelami, ale całą kategorią. W marcu i w kwietniu frazę „netbook” wpisywano w wyszukiwarkę dwa razy częściej niż na początku roku. Dla fraz laptop i notebook wartość ta spadła odpowiednio o 24 i 16 procent.

Jednak z tradycyjnymi laptopami łączy netbooki dominacja określonych producentów. W obu przypadkach trzy firmy skupiły 80 procent zainteresowania klientów. Najchętniej oglądane były modele ASUS (52% netbooków, 31% laptopów), na dalszych pozycjach znalazły się HP (25% i 13%) i Toshiba (10% i 23%). Począwszy od marca ta ostatnia firma systematycznie umacniała swoją trzecią pozycję. W maju zainteresowanie netbookami tej marki było wyższe o 6,5 procenta niż na początku roku.

Na rosnące zainteresowanie netbookami ma bez wątpienia wpływ ich przystępna cena. – Średnia cena netbooka to niecałe 1800 złotych, a ponad połowa dostępnych ofert mieści się w przedziale 1000-1500 złotych – mówi Łukasz Bujakowski.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News