Światowa premiera Panda 2010

Premiera Panda 2010 – antywirusy lekkie jak piórko

Panda 2010

Firma Panda Security zaprojektowała nowe produkty z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Optymalizacja aplikacji pod kątem „Kolektywnej Inteligencji” (technologii wdrożonej przez Panda Security w 2007 roku) pozwoliła na wzrost wydajności ich pracy o 80% w stosunku do poprzednich wersji. Rozwiązania Panda Security w wersji 2010 pozwalają też o 60% szybciej wyświetlać strony internetowe oraz o 40% szybciej pobierać dane z Internetu. Aplikacje zajmują 8 MB pamięci operacyjnej, czyli mniej niż standardowa przeglądarka internetowa lub popularny komunikator, które potrzebują nawet 20 MB pamięci.

Wszystkie nowe rozwiązania oferowane przez Panda Security zostały standardowo wyposażone w funkcje szczepionek USB, które służą do blokowania złośliwych kodów, rozprzestrzeniających się za pomocą dysków przenośnych, m.in. pendrive’ów, płyt CD/DVD, czy odtwarzaczy MP3. Dzięki nowej jednostce heurystycznej programy Panda 2010 mają zapewniać wysoki poziom ochrony przed nieznanymi złośliwymi programami oraz trojanami tworzonymi m.in. w celu kradzieży tożsamości.

Technologia Kolektywna Inteligencja, zastosowana w programach Panda 2010, działa w oparciu o model ochrony cloud computing (tzw. „przetwarzanie w chmurze”). Informacje na temat potencjalnych zagrożeń pobierane są bezpośrednio od społeczności internetowej, a następnie analizowane  na serwerach PandaLabs.

Reklama

– Szczepionki udostępniane są w trybie rzeczywistym wszystkim użytkownikom rozwiązań Panda Security, dzięki czemu są oni zabezpieczeni już kilka minut po pojawieniu się nowego zagrożenia w dowolnym miejscu na świecie. Cały proces analizy odbywa się na serwerach PandaLabs, co redukuje  do minimum obciążenie komputerów użytkowników. Kolektywna Inteligencja pozwala także uniknąć cyklicznego transferu dużych baz sygnatur złośliwego oprogramowania, wykorzystywanych  w tradycyjnych rozwiązaniach – mówi Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska.

Opis najważniejszych funkcji nowych programów Panda 2010:

  • Panda Antivirus for Netbooks – nowy, lekki program stworzony dla posiadaczy netbooków, mini laptopów oraz komputerów typu ultra portable. Rozwiązanie posiada firewall niezbędny do kompleksowego zabezpieczenia. Program zapewnia także ochronę przed programami szpiegującymi, phishingiem i rootkitami. Dodatkowo posiada opcję ochrony tożsamości. Panda Antivirus for Netbooks dostępny jest na kluczu USB, który może służyć użytkownikowi także jako zwykła pamięć przenośna.
  • Panda Antivirus Pro2010 – to rozwiązanie przeznaczone głównie dla użytkowników domowych, którzy poszukują rozwiązań skutecznych, ale jednocześnie lekkich i prostych w obsłudze. To jedyny program w swojej klasie, który posiada firewall, występujący standardowo w produktach z grupy internet security (droższych i bardziej rozbudowanych). Dzięki temu korzystanie z komunikatorów internetowych, udostępnianie zdjęć i filmów, robienie zakupów on-line, czy czytanie ulubionych blogów nie jest obarczone ryzykiem. Łatwy w obsłudze produkt zaprojektowany zgodnie z zasadą zainstaluj i zapomnij.
  • Panda Internet Security 2010 to wszechstronny pakiet zabezpieczający przeznaczony dla użytkowników wykorzystujących w pełni możliwości Internetu, dla których ochrona prywatności jest szczególnie istotna (często korzystają z systemów bankowych, poczty elektronicznej, dokonują transakcji on-line, itp.). Rozwiązanie przeznaczone jest także dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom ochronę przed szkodliwymi treściami w Internecie. Panda Internet Security 2010  zawiera unikalne w tej grupie programów funkcje wykonywania kopii zapasowych – 2 GB dostępnej przestrzeni online i przywracania danych z dysku twardego, płyt CD, DVD i innych nośników zewnętrznych.
  • Panda Global Protection 2010 zaprojektowany z myślą o użytkownikach zaawansowanych, którzy bardzo często korzystają z Internetu i wymagają nie tylko maksymalnego zabezpieczenia komputera, ale także optymalnego jego działania. Oprócz funkcji jakimi dysponują dwa pozostałe programy, użytkownik ma możliwość wykonywania kopii zapasowych (dostępne jest 5 GB miejsca na serwerze) oraz skorzystania z narzędzi do przywracania systemu. Funkcje te umożliwiają zabezpieczenie najważniejszych plików przed przypadkową utratą lub uszkodzeniem. Dodatkowo można skorzystać z optymalizacji wydajności komputera (funkcja Tune up), która poprzez usunięcie niepotrzebnych wpisów do rejestru i plików tymczasowych przyspiesza działanie dysku twardego.

Nowe produkty w wersji angielskiej są dostępne on-line od 25 czerwca br. na witrynie www.pandasecurity.com. Polskie wersje językowe programów Panda 2010 pojawią się na rynku już w wakacje.Użytkownicy, którzy do tego czasu zakupią produkty w wersji 2009 (dostępne teraz z 30% rabatem), otrzymają bezpłatną aktualizację do najnowszej wersji programu, gdy tylko ta pojawi się na rynku.