W drugiej połowie 2010 roku możemy spodziewać się wielu nowych telewizorów HDTV od LG

Procesory i GPU ARM w telewizorach HDTV firmy LG

LG i ARM ogłosiły początek współpracy, której owocami będą telewizory HDTV, wykorzystujące wielordzeniowe procesory ARM11 MPCore oraz procesory graficzne ARM Mali.

Połączenie wielordzeniowego procesora ARM11 MPCore z procesorem graficznym ARM Mali, pozwoli telewizorom firmy LG nie tylko przetwarzać materiały w jakości Full HD, ale również korzystać z takich funkcji, jak wideo na żądanie, głosowanie, gry czy handel elektroniczny (e-commerce) bez potrzeby ustawiania oddzielnych urządzeń przy telewizorze. Cały szereg procesorów i GPU firmy ARM da możliwość skierowania telewizorów do różnego rodzaju odbiorców – zarówno tych zamożniejszych, ale również tych uboższych.

Te najbardziej zaawansowane technicznie telewizory HDTV będą korzystać z wielu rdzeni SMP, co pozwoli oferować 4- i 16-krotną funkcję FSAA (antyaliasing całego widocznego na ekranie obrazu), przetwarzanie dwu- i trójwymiarowej grafiki, a także wsparcie dla OpenGL ES 2.0. Największą zaletą będzie jednak bezpośrednie połączenie telewizorów z domową siecią, co umożliwi oglądanie materiałów wideo i innych, bez korzystania z pośrednich urządzeń.

LG jeszcze nie potwierdziło daty wprowadzenia pierwszych telewizorów HDTV, korzystających z platformy ARM.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.