Grono.net jest pierwszym polskim portalem internetowych zaliczanym do portali społecznościowych

Stwórz własną aplikację na grono.net

grono.net

Każdy użytkownik, zewnętrzna firma i portal internetowy mogą od środy zgłaszać swoje propozycje aplikacji pod adresem http://grono.net/reklama/app/. Muszą one spełniać dwa podstawowe warunki: zgodność z API aplikacyjnym oraz regulaminem portalu. Po pomyślnym przejściu testów nowości dodane zostaną do „Aplikacji” na stronie i udostępnione wszystkim użytkownikom.

-Celem tego projektu jest przede wszystkim dostarczenie userom nowych funkcjonalności, które uatrakcyjnią czas spędzony na portalu. Natomiast firmy, czy portale mogą przy jego pomocy dotrzeć z własnym produktem lub usługą do ponad dwumilionowej rzeszy odbiorców, obecnej na Gronie – mówi Robert Rogacewicz, prezes zarządu Grono.net.

Reklama

„Gry” to pierwsza aplikacja przedstawione przez Grono w ramach przygotowania do realizacji projektu. W ciągu tygodnia od wprowadzenia 100 000 użytkowników skorzystało z niej 500 000 razy. W środę do „Aplikacji” w menu głównym dodane zostaną dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich będzie chat audio – video dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Drugą – możliwość przesyłania prezentów znajomym.

– Liczymy na propozycje użytkowników portalu, którzy chcą stworzyć własną usługę dla Gronowiczów. Projekt jest również skierowany do kreatywnych przedsiębiorców, którzy mają szanse wypromować własny start-up, bez konieczności mozolnego budowania ruchu w zewnętrznym serwisie –  dodaje Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Każdy, kto chce rozpocząć tworzenie aplikacji musi posiadać konto na Grono.net oraz przejść proces rejestracji jako developer pod adresem http://grono.net/reklama/app/.