Dodatek Better YouTube rozszerza możliwości popularnego portalu internetowego o liczne dodatkowe funkcje, na przykład odnośniki umożliwiające pobieranie plików.

Uzyskanie większej liczby opcji podczas przeglądania YouTube

Oglądanie filmów na YouTube to świetna zabawa. Czasami pobieramy niektóre z nich. Irytujące jest wtedy to, że najpierw musimy odszukać odnośnik do pobierania bądź znaleźć interesującą nas rozdzielczość.

Rozszerzenie Better YouTube wyposaża przeglądarkę Firefox w funkcje przydatne, gdy korzystamy z serwisu filmowego. Dodatek znajdziecie na dołączonej do wydania płycie bądź na stronie addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6460.

W celu instalacji klikamy przycisk »Dodaj do programu Firefox« lub otwieramy plik XPI w przeglądarce. Po uruchomieniu programu instalacyjnego klikamy »Zainstaluj«, a na koniec ponownie uruchamiamy przeglądarkę Firefox. Rozszerzenie bazuje na kilku skryptach Greasemonkey, które modyfikują wygląd strony YouTube. Po instalacji powinniśmy przede wszystkim dostosować opcje dodatku. W tym celu wybieramy polecenie »Narzędzia | Dodatki«, po czym klikamy ikonę »Rozszerzenia«. Teraz zaznaczamy wpis »Better YouTube« na liście i klikamy przycisk »Opcje«. Ponieważ nie możemy jednocześnie korzystać z wszystkich opcji, dodatkowo aktywujemy obok »YouTube Download« opcję »YouTube Alternate Video Player«, chyba że zdecydujemy się na wygodny tryb pseudopełnoekranowy, korzystając z »YouTube Theater«. Zmianę potwierdzamy, klikając przycisk »OK«, po czym zamykamy okno. Jeśli zechcemy, możemy później w ten sam sposób ponownie zmodyfikować ustawienia.

Nowe funkcje nie dodają poleceń menu ani kontekstowych, ale są automatycznie widoczne na stronie internetowej. Na przykład Firefox wyświetla odnośnik umożliwiający pobranie wybranego filmu z prawej strony, poniżej informacji dotyczącej liczby wyświetleń klipu. Wygenerowany odnośnik korzysta z internetowego serwisu FlashLoad, za pośrednictwem którego interesujący nas plik możemy pobrać bezpośrednio w formacie MP4.

Wadą trybu Theater jest to, że ukryte są wówczas wszystkie elementy sterujące oraz dodatkowe informacje, które są zwykle wyświetlane obok odtwarzanego filmu wideo na YouTube. Aby zmiany ustawień rozszerzenia zostały wprowadzone, wystarczy ponownie otworzyć stronę internetową serwisu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.