Zaawansowany zestaw do symulacji lotów od Logitecha

Na odbywającym się równocześnie z targami Computex pokazie E3, Logitech prezentuje nowy zestaw do symulacji lotów. Flight System G940 korzysta z technologii siłowego sprzężenia zwrotnego, która pozwala poczuć jak na “samolot” oddziałuje pęd powietrza, turbulencje czy siły grawitacyjne. Najnowszy produkt z sygnowanej literą G serii peryferiów dla graczy to pierwszy symulator lotniczy szwajcarskiej firmy.
W celu zapewnienia pełnego komfortu na podstawce umieszczono stabilizujący zaczep do dywanu oraz wygodną podpórkę do pięt
W celu zapewnienia pełnego komfortu na podstawce umieszczono stabilizujący zaczep do dywanu oraz wygodną podpórkę do pięt

Logitech Flight System G940 składa się z trzech elementów – działającego w oparciu o mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego joysticka, podwójnej przepustnicy oraz pedałów steru. Zaprojektowano go w zgodzie z systemem HOTAS (Hands On Throttle-and-Stick). Wszystkie przyciski, umożliwiające zaprogramowanie ponad 250 poleceń, zostały rozmieszczone w taki sposób, by można było sprawować kontrolę nad samolotem bez konieczności odrywania rąk od przepustnicy i drążka sterowego.

Instalacja systemu jest bardzo prosta. Wystarczy połączyć przepustnicę do pedałów steru a te do joysticka, a następnie podłączyć kabel USB do komputera. Wszystkie elementy zestawu wyposażono we wsporniki nadające im stabilność i uniemożliwiające niekontrolowane przesunięcia.

Flight System G940 jest kompatybilny z niemalże wszystkimi komputerowymi symulatorami lotu, m.in. Microsoft Flight Simulator X, IL-2 Sturmovik: 1946 oraz Lock On: Modern Air Combat X-Plane 9.

Logitech Flight System G940 będzie dostępny w sklepach we wrześniu. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wyniesie 1349 złotych.