Zadaj swoje pytanie politykowi, a on odpowie w 160 znakach

W ten piątek, 5 czerwca o godz. 21.00, na 3 godziny przed ciszą wyborczą, odbędzie się pierwsze wirtualne spotkanie kandydatów na europosłów w serwisie mikroblogowym Blip.pl.

Zasady obowiązujące w społeczności Blipa pozwalają na wysyłanie wiadomości składającej się maksymalnie ze 160 znaków (czyli tyle, ile mieści się w jednym SMS-ie). Dzięki temu politycy po raz pierwszy zostaną poproszeni o wypowiedzenie się na dany temat w zwięzły, krótki sposób – w 160 znaków o polityce, życiu prywatnym. Czy możliwe jest poruszenie tematów w takiej formie? Czy polityk jest w stanie odpowiadać krótko i na temat? Przekonamy się o tym już w ten piątek 5 czerwca o godz. 21.00.

Przebieg wirtualnego politycznego spotkania będzie można śledzić na http://eurodebata.blip.pl. Politycy, uczestnicy wirtualnego spotkania, będą poznawać pytania w trakcie jego trwania. Nie będą więc mogli przygotować odpowiedzi wcześniej. Pytania można zacząć wysyłać już od dzisiaj – pytanie należy przesyłać jako „wiadomość prywatną” do użytkownika eurodebata.blip.pl z poziomu swojego profilu na Blipie. Pytania są przyjmowane do 5 czerwca do godz. 19.00 Ważne, aby pytanie wysłać w formie „wiadomości prywatnej”, a więc widocznej tylko dla użytkownika profilu eurodebata.blip.pl

Wydawca Blipa wybierze spośród wszystkich nadesłanych przez internautów pytań, 10 najciekawszych. Pozostałe pytania internauci będą już mogli zadawać sami bezpośrednio na profilach polityków na Blipie. W przeciwieństwie do tradycyjnych debat, w tym spotkaniu nie będzie wybierany zwycięzca. – Chcemy zorganizować krótką, rzeczową rozmowę o ważnych sprawach, bez wskazywania zwycięzców; zwycięzców wskażą wyborcy przy urnach – mówi Marcin Jagodziński, współzałożyciel Blipa.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.