Formularz opcji dostawy to trzecia z zapowiadanych zmian, mających ułatwić finalizowanie transakcji

„Płacę z Allegro” – darmowy system płatności dla Allegrowiczów

Allegro.pl

Dotychczas to Sprzedający ponosił koszty związane z zapłatą za zakup z wykorzystaniem tzw. ePrzelewu czy karty płatniczej – najpopularniejszych metod elektronicznego regulowania opłat za zakupy internetowe. Dzięki wprowadzeniu „Płacę z Allegro” Sprzedający zostanie zwolniony z tej opłaty – jej koszty pokryje całkowicie serwis Allegro.

Co zyskamy używając nowego systemu? Realne korzyści odczuje zarówno Kupujący jak i Sprzedający. Kupujący zapłaci w najwygodniejszy dla siebie sposób – szybkim przelewem logując się do konta swojego banku, używając karty płatniczej lub dokonując zapłaty na poczcie lub w oddziale banku. Zapłata kartą pozwoli mu też łatwo skredytować towar. System także zwykle wypełni za Kupującego pola przelewu co wyeliminuje ewentualne pomyłki. Usługa zawiera w sobie także istotny element bezpieczeństwa: korzystając z niej Kupujący będzie w pełni chroniony przez allegrowy Program Ochrony Kupujących,  gwarantujący rekompensatę za nieudane zakupy nawet do 10 000 złotych.

Reklama

A jak wyglądają korzyści ze strony Sprzedającego? Niezależnie od tego jaką metodą zapłaty posłuży się jego Klient w ramach systemu „Płacę z Allegro”, wszystkie informacje o wpłatach otrzyma on w jednym miejscu, co ułatwi obsługę sprzedaży. Po dokonaniu zapłaty Sprzedający będzie też niezwłocznie poinformowany o nadejściu środków. Pozwoli mu to szybciej zorganizować wysyłkę towaru. To z pewnością przełoży się na zadowolenie Klienta, który otrzyma zamówiony towar w możliwie najszybszym czasie. Z konta usługi „Płacę z Allegro” Sprzedający bezpłatnie przeleje pieniądze na swój rachunek bankowy, do polskiego lub zagranicznego banku.

Aby Sprzedający aktywował „Płacę z Allegro” wystarczy, że w ramach swojego allegrowego konta wprowadzi w ustawieniach usługi dane niezbędne do odbierania wpłat. Kupującym do korzystania z usługi wystarczy posiadanie konta w Allegro. Z „Płacę z Allegro” skorzystamy w serwisie już 28 lipca. Usługa zastąpi dotychczasową metodę „Płatności Allegro”.