Bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji

Te niewielkie urządzenie pozwoli nam sprawnie przeprowadzić prezentację bez przełączania projektora pomiędzy wieloma komputerami.

Wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe oraz konferencje nie mogą się odbyć bez prezentacji multimedialnych. Zazwyczaj nie stanowi to większego problemu, gdyż projektory cyfrowe są niedrogie i możemy do nich podłączyć każdego laptopa. Jednak jeśli uczestników konferencji  będzie więcej, to przełączanie się pomiędzy poszczególnymi komputerami może stać się nieco uciążliwe, a już na pewno stracimy na tej operacji sporo czasu. Jak się okazuje – ten problem da się prosto rozwiązać.

Dla ułatwienia korzystania z jednego projektora przez wielu użytkowników firma Assman wprowadziła na rynek bardzo ciekawe i przydatne urządzenie. Wireless Presentation Serwer Digitus DN-7030 jest prosty w instalacji i obsłudze. Prosty i przyjazny interfejs pozwala na optymalne skonfigurowanie sprzętu. Urządzenie jest bezprzewodowym serwerem prezentacji i ma wbudowany punkt dostępowy. Dzięki temu na ekranie telewizora lub projektora możemy wyświetlać zdjęcia oraz filmy. Odbywa się to przez sieć LAN lub Wi-Fi – DraftN. Pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego możemy sterować urządzeniem, a także przełączać poszczególnych użytkowników, daje dużo swobody. DN-7030 to niewielka skrzynka z dwoma antenami, dwoma złączami USB, HDMI, D-Sub oraz mini jack, która współpracuje z projektorami, telewizorami lub monitorami.

Urządzenie obsługuje formaty MPEG-1/2, H.264 i DivX. Potrafi także wyświetlić obraz w rozdzielczości HD. Wyświetlanie filmów nie stanowi problemu, pod warunkiem że korzystamy z programu zainstalowanego na urządzeniu. Z filmami wyświetlanymi z innego odtwarzacza nie jest już tak dobrze. Film się przycina i ciężko jest go oglądać, a szkoda, bo mogłoby to być ciekawe rozwiązanie dla fanów kina domowego.

Pomimo dość wysokiej ceny i niedogodności przy oglądaniu filmów urządzenie przyda się w salach konferencyjnych korporacji i większych firm.

UrządzenieAssman Digitus DN-7030
Dostawcawww.assmann.pl
Wymiary180×120×35 (dł/szer/wys)
Waga393 g
Standard sieci bezprzewodowej802.11b/g/n
Złącza2x USB, D-Sub, HDMI, RJ-45, Audio Out
Gwarancja24 miesiące
Cena840 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.