Nowy obiektyw ma zastąpić starszy model NIKKOR AF-S DX VR Zoom 18–200 mm f/3,5–5,6G IF-ED

Nowy superzoom do aparatów formatu DX

Obiektyw NIKKOR AF-S DX 18–200 mm f/3,5–5,6G ED VR II wyposażono w zupełnie nowy mechanizm zoomu, który zapobiega zjawisku samoczynnego wysuwania się obiektywu pod własnym ciężarem. Nowy przełącznik blokady zoomu utrzymuje długość obiektywu w czasie przenoszenia czy pochylania. W tym modelu zastosowano również nanoszoną na elementy optyczne udoskonaloną wielowarstwową powłokę Super Integrated Coating, która ogranicza poświaty i odblaski, wpływając na poprawę kontrastu i jakości obrazu.

Obiektyw wyposażono także w opracowany przez firmę Nikon mechanizm redukcji wibracji VR II (Vibration Reduction), umożliwiający stosowanie czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 4 stopnie, co minimalizuje efekt rozmycia zdjęć powodowany poruszeniem aparatu.

Optyczny mechanizm redukcji wibracji stabilizuje obraz w wizjerze, pozwalając na dokładniejsze wskazywanie punktu ostrości i kadrowanie, dzięki czemu obiektyw znajduje zastosowanie zwłaszcza przy fotografowaniu w słabych warunkach oświetleniowych bez użycia statywu. W przeliczeniu na format 35mm otrzymujemy zakres ogniskowych 27 – 300 mm, co daje zarówno szeroki kąt, jak i długie tele.

Nikon za swój nowy obiektyw liczy sobie 899 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 3750 złotych.