Teleobiektyw Nikona dla zawodowców

Nikon wprowadza na rynek nowy obiektyw NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II, który dzięki nowej konstrukcji układu optycznego zapewnia najwyższą wśród modeli tej klasy jakość obrazu.

Obiektyw NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II wyposażono w najbardziej zaawansowany mechanizm redukcji wibracji VRII (Vibration Reduction), który umożliwia robienie zdjęć z czasami otwarcia migawki dłuższymi o cztery stopnie EV w porównaniu z takim samym obiektywem bez tej funkcji. Dostępne są dwa tryby: Normalny do wykonywania zdjęć w warunkach typowych oraz Aktywny do minimalizacji drgań towarzyszących fotografowaniu w sytuacjach wyjątkowych, jak np. ze znajdującego się w ruchu samochodu, motocykla czy samolotu. Obydwa tryby zapewniają stabilizację obrazu w wizjerze, co umożliwia wygodne i dokładne wskazanie punktu ostrości oraz kadrowanie.

Nowy obiektyw zapewnia obraz najwyższej jakości m.in. dzięki znakomitej jednolitości odwzorowania obrazu na całej powierzchni kadru dla aparatów formatu FX.

Opracowana przez firmę Nikon powłoka nanokrystaliczna oraz siedem elementów ze szkła ED o ultraniskiej dyspersji ograniczają do minimum wewnętrzne odbicia światła i zniekształcenia. Umożliwia to rejestrowanie zdjęć o dużej szczegółowości i wysokim kontraście nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych.

W obiektywie Nikkor AF-S 70–200 mm F/2,8G ED VR II zastosowano trzy tryby ustawiania ostrości: A/M, M/A i M. Nowy przełącznik A/M pozwala na zachowanie priorytetu autofokusa, nawet jeśli podczas fotografowania użytkownik korzystał z pierścienia ustawiania ostrości.

Nowy obiektyw Nikona na rynek trafi w listopadzie, w cenie 2500 euro, czyli ponad 10 400 złotych. Wspomnieliśmy już, że przeznaczony jest dla profesjonalistów?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.