Jak oglądać Tour de France w Internecie

Tegoroczne Tour de France można obejrzeć nie tylko w telewizji. Dzięki szybkiemu rozwojowi techniki, maraton kolarski można podziwiać również online. Strumieniowane wideo, wywiady z kolarzami, raporty audio – to wszystko można znaleźć w sieci. Ale gdzie?
Jak oglądać Tour de France w Internecie

Relacje audio-wideo

Nowości z trasy i wideorelacje znajdziesz na VeloNews

Nowości z trasy i wideorelacje znajdziesz na VeloNews

Warto zajrzeć na VeloNews, gdzie poza licznymi newsami bezpośrednio z trasy, znajdziemy także wideorelacje z każdego etapu wyścigu. Inną witryną godną polecenia jest strumieniowana wersja włoskiej telewizji Rai Due. Wystarczy udać się pod ten adres a następnie wybrać w menu po lewej wyżej wymienioną stację telewizyjną Jeżeli zaś męczą cię media strumieniowe i chcesz obejrzeć wyścig na spokojnie, z pliku pobranego na swój dysk twardy – bez obaw. Fani Tour de France nagrywają raporty telewizyjne i umieszczają je w sieci BitTorrent. Wystarczy więc rozbudowany katalog torrentów, taki jak The Pirate Bay, czy Demonoid.com oraz klient torrentowy (np. Vuze) i już możemy cieszyć się płynnie działającymi relacjami wideo w wysokiej rozdzielczości.

Warto także pamiętać o odwiedzeniu witryn sponsorów danych drużyn. Co prawda wideorelacje tam umieszczone dotyczą tylko poszczególnych zespołów, jednak są dość obszerne i w wysokiej rozdzielczości. Mobilnych użytkowników z pewnością zainteresuje witryna Eurosportu. Odtwarzacz, napisany w technologii Flash, dostarcza co prawda tylko strumień audio, jednak w drodze do pracy, czy szkoły więcej nam nie trzeba.

Wszystkie witryny oferujące strumieniowanie mediów oferują również tekstowe newsy i doniesienia prosto z trasy.

Witryny internetowe

Polecamy kanały Twitterowe zawodników wyścigu:

Dodatkowo, jeśli dysponujecie aplikacją Google Earth, możecie pobrać specjalną warstwę, dzięki której możecie z lotu ptaka obejrzeć dokładną trasę wyścigu. Polecamy również warstwę dla Map Google zaprojektowaną przez Ubilabs, gdzie na bieżąco możemy oglądać pozycje kolarzy na trasie.

Adres oficjalnej tegorocznej witryny: Tour de France 2009. Tu również można obejrzeć na bieżąco pozycje kolarzy w danym momencie. Co 30 sekund aktualizacja wraz z krótkim komentarzem tekstowym.