Wyciszona obudowa typu Full Tower

EDGE w standardzie Full Tower, pozwala na zamontowanie wielu rodzajów płyt głównych, począwszy od mATX, przez Flex ATX, ATX, kończywszy na Full ATX.  Panel przedni cechuje elegancja i prostota. Drzwiczki frontowe zbudowane są z 3mm aluminium. Na drzwiczkach znajdziemy tylko podkreślającą urodę obudowy srebrną linię (kontrastująca z kolorem czarnym) oraz niewielkie logo producenta.
Wyciszona obudowa typu Full Tower

Projektanci Nexusa, znanego nam z uwielbienia ciszy, zamontowali wewnątrz maty wyciszające, które absorbują hałas oraz dźwięki dochodzące z wnętrza obudowy. Zasilacz montowany jest na dole obudowy. Osadza się go na miękkich gumowych buforach, które zapobiegają wprowadzeniu go w drgania, a także pozwala na lepszy przepływ powietrza, zarówno nad nim, jak i pod nim. Nexus EDGE posiada w zestawie także 140mm wlotowy wentylator chroniony filtrem przeciwpyłowym. Z tyłu obudowy znajdziemy także cztery otwory do instalacji chłodzenia wodnego.

Dyski twarde oraz napędy montowane są na specjalnych szynach, dzięki czemu narzędzia będą zbędne. Wewnątrz obudowy znajduje się także miejsce na niewykorzystane szyny. Bok EDGE’a zamykany jest na kluczyk, co ochroni Twój komputer przed niepożądanymi gośćmi. Obudowę będzie można kupić w sklepie Yooki.pl.