Steve Jobs odszedł, ale pozostawił po sobie wiele wypowiedzi

Apple próbuje blokować niewygodny artykuł w gazecie

Ostatnimi czasy Apple ma bardzo złą prasę. Sytuacja się pogarsza, gdyż Apple próbowało zablokować publikację długiego artykułu, w którym Steve Jobs został opisany jako "wadliwa jednostka".

Popularny w Wielkiej Brytanii brukowiec Sunday Times ostatecznie opublikował długi na cztery tysiące wyrazów artykuł, do którego publikacji firma z Cupertino za wszelką cenę nie chciała dopuścić. Dyskredytujący założyciela i mentora firmy Apple tekst, został napisany przez rzetelnego i poważanego dziennikarza Bryana Appleyarda, który nazywa Steve’a Jobsa między innymi „wadliwą jednostką”. Appleyard twierdzi, że Apple próbowało dwukrotnie wywrzeć presję na nim, aby artykuł nie ukazał się w bulwarówce, którą czyta średnio milion i dwieście tysięcy osób.

„Apple nienawidzi ataków personalnych i prześwietlania firmy w artykułach” – tłumaczy dziennikarz. Jak łatwo można się domyśleć, a artykule omawiane były takie tematy, jak wybuchowe iPody i płonące iPhone’y, czy też sprawa samobójstwa pracownika firmy Foxconn, a także niektóre monopolistyczne działania jabłkowej firmy i przeszczep wątroby Steve’a.

Dla chętnych, zapraszamy do lektury elektronicznej wersji artykułu (w języku angielskim).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.