Internet Explorer ma już 8 lat - ile jeszcze pociągnie?

Dlaczego Microsoft nie pozbędzie się Internet Explorera 6?

Microsoft na swoim blogu poświęconym przeglądarce Internet Explorer wyjaśnia, dlaczego w najbliższym czasie nie przestanie wspierać ośmioletniego staruszka - IE6.

Fakt, że wiele witryn internetowych wciąż wspiera ośmioletnią przeglądarkę internetową, jest od dłuższego czasu tematem dyskusji w Internecie. Teraz Microsoft dorzuca swoje trzy grosze, wyjaśniając dlaczego zakończenie wspierania aplikacji Internet Explorer 6 nie wchodzi w grę.

Wpis na blogu Deana Hachamovitcha, kierownika generalnego zespołu projektującego przeglądarki Microsoftu, odnosi się do niedawnego zestawienia serwisu Digg.com, którego aż 69 procent użytkowników wciąż korzysta z IE6. Użytkownicy najczęściej twierdzą, że nie mają uprawnień administratora komputera lub że ktoś w pracy powiedział im, że nie mają. Microsoft popiera takie tłumaczenie twierdząc, że to właśnie pracodawcy najczęściej zabraniają swoim pracownikom aktualizować aplikacje.

Microsoft, jako dostawca przeglądarek internetowych oczywiście wolałby, aby użytkownicy korzystali z najnowszej wersji aplikacji IE dla zwiększonego bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności. Jednakże, Dean uważa, że ogromna ilość komputerów nie należy do indywidualnych użytkowników, lecz do korporacji, a aktualizowanie i utrzymanie tak wielu maszyn jest zwyczajnie nieopłacalne.

Microsoft, głównie ze względu właśnie na przedsiębiorstwa, nie ma zamiaru w najbliższym czasie kończyć wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 6, jednak kilka dużych witryn internetowych już zapowiedziało zakończenie obsługi tej przeglądarki – jedną z nich jest YouTube.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.