Pineview-M zostanie wytworzony w 45-nanometrowym procesie technologicznym i oparty będzie na energooszczędnej architekturze Lincroft SoC (na zdjęciu procesor Atom Z530)

Intel kończy dostawy procesorów Intel Atom Z (Aktualizacja)

Na rynku jest kilka netbooków opartych na procesorach Intel Atom z serii Z5xx, ale liczba ta już się nie zwiększy, bowiem Intel sprzedaż owych procesorów ma zamiar wkrótce zakończyć.

Procesory z linii Atom Z5xx znajdziemy w tej chwili w kilku netbookach, między innymi Dell Mini 10, Acer Aspire One 751h czy Asus Eee PC 1101HA i wygląda na to, że więcej podobnych produktów na rynek już nie trafi. Według ostatnich informacji, Intel do końca tego roku zakończy sprzedaż producentom netbooków procesorów oznaczonych literką Z.

Na rynek zbliża się wielkimi krokami nowa platforma Pine Trail, zatem Intel od początku przyszłego roku da producentom netbooków możliwość wyboru między starszymi procesorami N i nowymi Atomami N.

Procesory Atom Z początkowo były kierowane do segmentu urządzeń MID (Mobile Internet Device), jednak nie przyjęły się na nim, dlatego Intel zgodził się sprzedawać je również producentom netbooków.

Aktualizacja:

Intel stanowczo zdementował pogłoski, jakoby miał kończyć dostawy swoich procesorów Atom z linii Z5xx producentom netbooków. Co więcej, do końca tego roku na pewno nie zakończy produkcji tych układów, nawet po wprowadzeniu w czwartym kwartale Atoma nowej generacji, czyli platformy Pine Trail.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.