Mamy już drugą betę Opery - niecierpliwie czekamy na finalną wersję

Nowa wersja testowa przeglądarki Opera 10

Po 10 milionach testów i imponującym odzewie ze strony użytkowników Opera 10 jest już dostępna w trzeciej wersji Beta.

Wydajność i stabilność zostały potraktowane w tej wersji priorytetowo.  Zastosowano ulepszenia Opery Turbo, narzędzia szybkiego surfowania, a wygląd znany z poprzednich wersji beta stał się bardziej atrakcyjny.

Co nowego w Operze beta 3?

  • Dopracowanie zakładek – rzesza użytkowników Opery, którzy testowali poprzednie wersje beta, optowała za większą ilością opcji wizualnych zakładek. Opera wyszła  naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując możliwość rozmieszczenia zakładek. Teraz użytkownicy mogą oglądać wizualne zakładki w postaci miniatur z boku ekranu lub na jego szczycie. Miniatury można powiększać, a ich użycie jest opcjonalne.
  • Rzut oka na interfejs – znany projektant Jon Hicks kontynuuje odświeżenie interfejsu, stosując wiele nowych rozwiązań graficznych, które ulepszą wydajność Opery.
  • Wersje językowe – Dzięki zastosowaniu 38 języków Opera beta 3 ma sprawić, że użytkownicy na całym świecie poczują się w sieci bardziej jak u siebie w domu.
  • Zapobieganie problemom – zintegrowane narzędzie do automatycznego raportowania błędów sprawia, że Opera 10 beta 3 ma być stabilna jak skała.
  • Jeszcze więcej Turbo – Moc Opery Turbo została zwiększona w celu uzyskania lepszej prędkości przy wolnym połączeniu.

Co z Operą Unite? Opera udostępniła niedawno wersję Alfa Opery Unite – technologii komunikacyjnej wewnątrz przeglądarki. Opera Unite nie jest dołączona do Opery 10 beta 3. Programiści wciąż pracują nad tą technologią i udostępnią wersję Beta tak szybko, jak to możliwe.

Opera 10 jest już dostępna w trzeciej wersji Beta na stronie http://www.opera.com/next/. Przypominamy, że jest to produkt nieukończony, a zatem wciąż mogący zawierać błędy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.