Playstation 3 Slim już jest!

Sony oficjalnie zapowiada premierę swojej nowej, cienkiej konsoli Playstation 3 Slim. Na szczęście potwierdziły się wcześniejsze doniesienia na temat ceny urządzenia.

Sony dzisiejszego wieczora, tuż po zakończeniu konferencji GamesCom oficjalnie przedstawiło swoją nową konsolę Sony Playstation 3 Slim, o oznaczeniu kodowym CECH-2000A. Nowy model wyposażono w 120-gigabajtowy dysk twardy i wszystko to, co posiada jej „grubsza” odpowiedniczka, jednak wszystko zamknięto w obudowie o jedną trzecią mniejszej od rzeczonej Playstation 3. Co więcej, w mniej więcej takim samym stosunku nowa wersja jest lżejsza i bardziej energooszczędna.

Najważniejszy jednak jest fakt, że PS3 Slim dostępna będzie w sprzedaży już 1 września, w cenie 299 dolarów (czyli ponad 900 złotych), a zatem potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia. Cena ta obowiązywać będzie jednak w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Europie trzeba będzie zapłacić również 299, ale euro, co w przeliczeniu podwyższa kwotę do 1250 złotych.

To jednak nie wszystko, bowiem japoński koncern postanowił obniżyć ceny obecnych na rynku konsol. 80-gigabajtowa PS3 dostępna będzie od teraz za 299 euro, podczas gdy model z dwukrotnie bardziej pojemnym dyskiem na rynku amerykańskim – za 399 dolarów.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.