Apple iPad, czyli wyrośnięty iPhone z nową technologią multidotyku

Apple iPad – system iPhone OS i łączność 3G?

Apple ma przygotowywać trzy różne wersje tabletu o nazwie iPad - o przekątnej ekranu 7 cali, z multidotykowym ekranem o przekątnej 10,7 cala oraz wersję okrojoną, bez łączności 3G.

Jak wiemy, Microsoft przygotowuje swoje przenośne urządzenie z dotykowym wyświetlaczem, które ochrzczono nazwą Courier. Apple nie może zatem siedzieć z założonymi rękoma, chociaż i tak spodziewaliśmy się premiery iPada znacznie wcześniej. Według serwisu iLounge, firma z Cupertino w tej chwili posiada trzy różne prototypy multidotykowego urządzenia. Najpierw iPada wyposażono w 7-calowy wyświetlacz, by na koniec poprzestać na 10,7-calowym, pojemnościowym panelu o rozdzielczości HD.

Sam sprzęt, który przypomina wyrośniętego iPhone’a, będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem iPhone OS. Przygotowywane są ponoć dwie wersje – z i bez łączności 3G. Ponadto w obydwu ma znaleźć się łączność WiFi oraz wiele funkcjonalności, zapewniających swobodny dostęp do Internetu oraz wszelkich multimediów – w tym, jak mniemamy, iTunes i App Store.

Sprawdź, co słychać u naszego Mobileblogera!

Według dość pewnych źródeł, tablet Apple iPad ma zostać oficjalnie zapowiedziany przez Steve’a Jobsa 19 stycznia 2010 roku (lub nieco wcześniej), zaś na rynku pojawi się dopiero w maju lub czerwcu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.