Klasyczne API do Grona

Klasyczne API umożliwia użytkownikowi m.in. zmienianie własnego statusu, pobieranie listy znajomych z Grona oraz gronowego ID. Korzystając z nowości wprowadzonej na portalu można pozyskiwać szczegółowe informacje na temat usera, w tym wiek, płeć, nick, wysyłać krótkie wiadomości tekstowe tzw. shouty i maile do znajomych.

– Chodzi przede wszystkim o wygodę używania z naszego serwisu. Udostępnienie API pozwoli na tworzenie i stosowanie aplikacji desktopowych, przygotowanych przez deweloperów. Chcąc wejść Grona nie będzie trzeba się już logować się na stronie internetowej – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Mechanizm funkcjonowania klasycznego API jest bardzo prosty. Po stworzeniu przez deweloperów aplikacji desktopowych, użytkownik instaluje program na swoim komputerze. Należy podać swój login i hasło, by zalogować się na Gronie. To jedyna droga, którą serwis przekazuje jakiekolwiek informacje na temat usera zewnętrznemu deweloperowi. Po zalogowaniu można korzystać z udostępnionego interfejsu – wysyłać pocztę, zmieniać status itd.

– Jeśli nasza nowa propozycja przypadnie do gustu użytkownikom, przygotujemy kolejne ciekawe funkcjonalności, które uatrakcyjnią i ułatwią posługiwanie się Gronem – dodaje Wojtek Sobczuk.

API dostępne jest dla wszystkich użytkowników Grono.net pod adresem: http://grono.net/reklama/api