Łatwe zapobieganie kradzieży danych poprzez pamięci USB

Twoi pracownicy kopiują w pracy dane na pendrive'y i zabierają je ze sobą do domu. Chociaż może nieumyślnie, to prawdopodobnie popełniają wykroczenie. Można temu jednak zapobiec.

Wpis w Rejestrze kładzie kres zapisywaniu danych na pamięciach USB. Aby zadziałało to w przypadku Windows XP, musi być zainstalowany przynajmniej Service Pack 2. Uruchom edytor Rejestru. W Viście wpisz »regedit« w pole wyszukiwania w menu startowym i naciśnij [Enter]. W obu przypadkach musisz być zalogowany na konto użytkownika z prawami administratora. W strukturze drzewiastej edytora przejdź do »HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Storage DevicePolicies«. Jeśli nie ma takiego wpisu, to utwórz go za pomocą »Edycja | Nowy | Klucz«. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na pustą przestrzeń w prawej części okna i wybierz komendę kontekstową »Nowy | Wartość DWORD«. Tym razem zastąp nazwę sugerowaną przez Windows nazwą »WriteProtect«. Otwórz nowy wpis i w oknie dialogowym »Edytowanie wartości DWORD (32-bitowej)« ustaw jego wartość na »1«. Następnie potwierdź wprowadzone zmiany za pomocą przycisku »OK« i wyjdź z edytora Rejestru. Na koniec, aby aktywować funkcję ochrony zapisu, ponownie uruchom komputer.

UWAGA

Jeśli chcesz, żeby w przyszłości ponownie było możliwe kopiowanie danych na pendrive’y, zmień wartość »WriteProtect« na »0«.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.