Lustrzanka Canon EOS 7D oficjalnie – kreatywne filmowanie Full HD

Canon oficjalnie prezentuje swoją nową lustrzankę cyfrową skierowaną do profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Lustro umożliwia między innymi kręcenie filmów w trybie manualnym.

Firma Canon nie kazała nam długo czekać na oficjalną premierę nowej lustrzanki EOS 7D, o której pierwsze informacje wyciekły do Sieci w dniu wczorajszym. Urządzenie wyposażono w rozbudowany tryb filmowy – mamy możliwość kręcenia materiałów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z prędkością 24, 25 lub 30 klatek na sekundę, ale również w rozdzielczości 720p z prędkością 50 lub 60 fps-ów. Dodatkowo wszystko to w trybie manualnym, co pozwoli na kreatywnie kręcenie filmów.

Ponadto, już z bardziej fotograficznego punktu widzenia, EOS 7D posiada 18-megapikselową matrycę CMOS APS-C, tryb zdjęć seryjnych z prędkością 8 kl./s, zakres czułości do ISO 12800, elektroniczny wizjer, 19 krzyżowych pól AF, podwójny procesor obrazu Digic 4, wbudowany transmiter Speedlite, 3-calowy wyświetlacz LCD – a wszystko zamknięte w korpusie ze stopu magnezu, odpornego na czynniki zewnętrzne.

Trzeba również zaznaczyć bardzo dobrą wydajność akumulatora LP-E6, który pozwoli na wykonanie maksymalnie 800 zdjęć po jednym ładowaniu. Pełną specyfikację techniczną znajdziecie na stronie producenta.

Canon EOS 7D w Stanach Zjednoczonych trafi do sprzedaży pod koniec września w cenie 1699 dolarów, czyli ponad 4900 złotych. To znacznie mniej, niż się spodziewaliśmy. Dodatkowo, cena zestawu z obiektywem Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM wyniesie 1899 dolarów (ponad 5500 złotych).

Miejmy tylko nadzieję, że w Europie cyferki te będą niższe, po zmianie znaczka $ na €.

Powiązane treści:

Najlepsza lustrzanka Canon – jaką wybrać

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.