Śledzik to narzędzie, umożliwiające dzielenie się ze znajomymi na bieżąco swoimi poczynaniami

Mikroblog czy komunikator? Śledzik czeka na twoje testy

Śledzik, komunikator webowy dla użytkowników portalu nasza-klasa.pl, zakończył okres wewnętrznych testów i jest dostępny do sprawdzenia dla każdego.

Śledzik, czyli webowy komunikator w postaci mikrobloga może być od dziś przetestowany przez każdego użytkownika portalu nasza-klasa.pl. Jest on ściśle zintegrowany z witryną, nie wymaga więc rejestracji dodatkowego profilu, a wszyscy nasi znajomi od razu są w naszych kontaktach.

Maksymalna długość wiadomości to 250 znaków, sam interfejs zaś przypomina bardziej mikrobloga. Postów/wiadomości nie można tagować, nie ma możliwości też stworzenia kanału RSS, co zapewne jest podyktowane chęcią uczynienia aplikacji jak najprostszą w obsłudze.

Po kliknięciu linku do obrazka lub filmu, można go obejrzeć od razu na Śledziku. Nie trzeba opuszczać serwisu ani otwierać nowej zakładki w przeglądarce, żeby przejrzeć polecane materiały. Na Śledziku można wysyłać zarówno wpisy prywatne, jak i publiczne. Wiadomości osobiste w chwili wysłania dotrą do znajomych Internauty. Wpisy publiczne mogą czytać wszyscy Użytkownicy, którzy są znajomymi danej osoby lub jedynie ją „śledzą”.

Portal nasza-klasa.pl to obecnie 11,6 miliona użytkowników. Dla porównania, BLIP może się pochwalić 329 tysiącami userów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.