Śledzik to narzędzie, umożliwiające dzielenie się ze znajomymi na bieżąco swoimi poczynaniami

Mikroblog czy komunikator? Śledzik czeka na twoje testy

Śledzik beta

Śledzik, czyli webowy komunikator w postaci mikrobloga może być od dziś przetestowany przez każdego użytkownika portalu nasza-klasa.pl. Jest on ściśle zintegrowany z witryną, nie wymaga więc rejestracji dodatkowego profilu, a wszyscy nasi znajomi od razu są w naszych kontaktach.

Maksymalna długość wiadomości to 250 znaków, sam interfejs zaś przypomina bardziej mikrobloga. Postów/wiadomości nie można tagować, nie ma możliwości też stworzenia kanału RSS, co zapewne jest podyktowane chęcią uczynienia aplikacji jak najprostszą w obsłudze.

Po kliknięciu linku do obrazka lub filmu, można go obejrzeć od razu na Śledziku. Nie trzeba opuszczać serwisu ani otwierać nowej zakładki w przeglądarce, żeby przejrzeć polecane materiały. Na Śledziku można wysyłać zarówno wpisy prywatne, jak i publiczne. Wiadomości osobiste w chwili wysłania dotrą do znajomych Internauty. Wpisy publiczne mogą czytać wszyscy Użytkownicy, którzy są znajomymi danej osoby lub jedynie ją „śledzą”.

Portal nasza-klasa.pl to obecnie 11,6 miliona użytkowników. Dla porównania, BLIP może się pochwalić 329 tysiącami userów.