Era jako pierwsza wprowadzi łączność HSPA+

Technologia HSPA+ w sieci Era

Era

Jest to technologia mobilnego dostępu do Internetu, która pozwala na transmisję danych w kierunku użytkownika z prędkością do 21 Mbps oraz na wysyłanie danych z prędkością do 5,7 Mbps. W czasie pokazu zrealizowano serię scenariuszy ukazujących możliwości nowej technologii w porównaniu do już oferowanych. Były to: ściąganie i wysyłanie plików w celu pokazania osiąganych prędkości, przesyłanie takich samych plików z komputerów pracujących z modemami dotychczas dostępnymi i z nowymi, czy transmisja bezpośrednio ściąganego filmu HD.

W pokazie wykorzystano sprzęt firmy Ericsson oraz najnowszy model modemu firmy Huawei przeznaczony do obsługi zarówno tej, jak i dotychczasowych technologii. PTC jest pierwszym w Polsce operatorem dysponującym w pełni przygotowanymi do komercyjnej sprzedaży urządzeniami działającymi w technologii HSPA+.

Nowa technologia w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona na terenach o największym zapotrzebowaniu na najszybszy Internet. W drugiej połowie września br. PTC komercyjnie udostępni technologię HSPA+ z prędkością do 21 Mbps w najwyższej taryfie blueconnect oraz wprowadzi modem Huawei E1820. Nadal też będzie rozwijała dostęp do szerokopasmowego mobilnego Internetu w technologii HSDPA 7,2 Mbps, a także działającego już komercyjnie 10,5 Mbps i 14,4 Mbps, co już wkrótce pozytywnie odczują użytkownicy.