64-bitowy Windows 7 – ściągaj aplikacje, które już działają!

Windows 7 jest systemem, który ma uruchamiać bez problemu aplikacje napisane również dla Visty. Faktycznie, Microsoft postarał się o wsteczną kompatybilność w swoim systemie. My jednak postanowiliśmy dmuchać na zimne i wybrać kilka aplikacji, które na pewno nie sprawią kłopotu w najnowocześniejszym z Windowsów.
Wszystkie produkty D-Linka będą w pełni funkcjonalne w środowisku sieciowym z komputerami pracującymi w najnowszej wersji Windows
Wszystkie produkty D-Linka będą w pełni funkcjonalne w środowisku sieciowym z komputerami pracującymi w najnowszej wersji Windows

ISO Recorder
Aplikacja powstała jeszcze za czasów beta-testów Windowsa XP, kiedy to Microsoft rozpoczął dystrybucję systemów w formie obrazów płyt ISO. Mimo iż finalna wersja systemu potrafiła własnoręcznie nagrywać płyty, nie potrafiła tworzyć płyt z plików obrazów. ISO Recorder uzupełnia tę funkcjonalność, dzięki czemu stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji dla Windows wszech czasów.

ISO Recorder: Pobierz teraz

One-click CD/DVD copy

Kopiuj płyty CD i DVD bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows bez uruchamiania żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem na ikonę napędu optycznego w oknie Komputer lub Eksploratora Windows, by  wykonać jego kopię na drugą płytę bądź na twardy dysk.

One-click CD/DVD copy:Pobierz teraz

DVDx

Program ten pozwala konwertować pliki DVD do innych standardów, takich jak VCD2.0, SVCD1.0, DivX/XviD, a nawet Windows Media. Potrafi kompilować różne pliki a także je dzielić na części.

DVDx: Pobierz teraz

Gtalk

Aplikacja sama w sobie nie jest w pełni 64-bitowa, ale współpracuje doskonale z 64-bitowymi przeglądarkami. Umożliwia rozmowy głosowe i wideo ze wszystkimi naszymi kontaktami Google.

Gtalk: Pobierz teraz

Outlook Messenger

Aplikacja jest komunikatorem do wykorzystania w korporacyjnej sieci komputerowej. Obsługuje komunikację tekstową, konferencje, komunikację głosową, przesyłanie plików i funkcję zdalnego pulpitu. Program jest kompatybilny z sieciami LAN, VPN, WAN, usługą Terminal i sieciami WiFi. Program nie wymaga serwera ani łączności z Internetem i wykorzystuje protokół TCP/IP.

Outlook Lan Messenger: Pobierz teraz

TurboIRC

Nazwa tej aplikacji mówi sama za siebie – to rozbudowany, ale też bardzo wydajny klient czatów IRC.

TurboIRC: Pobierz teraz

PDF-XChange

Aplikacja jest w pełni kompatybilna ze standardem Adobe PDF. Pozwala tworzyć dokumenty w tym uniwersalnym formacie.

PDF-XChange: Pobierz teraz

Vista Codec Package

Mimo swojej nazwy, ten zestaw kodeków jest kompatybilny również z Windows 7. Pracuje stabilnie w 64-bitowym środowisku następcy Visty i obsługuje wiele formatów audio/wideo, w tym strumieniowych, czyli tych nadawanych przez Internet.

Vista Codec Package: Pobierz teraz

AB Commander

AB Commander to bardzo rozbudowany i funkcjonalny menadżer plików.  Podobnie jak Total Commander, wykorzystuje dwa panele w jednym oknie.

AB Commander: Pobierz teraz

MySecretFolder

Aplikacja wykonuje dokładnie to, na co wskazuje jego nazwa. Jeżeli chcesz ukryć dowolny folder przed osobami postronnymi, warto z niej skorzystać.

MySecretFolder: Pobierz teraz

Folder Guard

Program ten potrafi skutecznie zablokować dostęp do wybranych folderów przed niepowołanym dostępem. Potrafi chronić również pojedyncze pliki, Menu Start, Panel Sterowania i wiele innych zasobow.

Folder Guard: Pobierz teraz

FastPictureViewer

Aplikacja ta przeznaczona jest dla osób, które traktują nieco poważniej fotografowanie. Potrafi nie tylko katalogować zdjęcia według wielu różnych kryteriów, ale pozwala również na prostą edycję. Obsługuje profilowanie kolorów a także standardy Adobe XMP i Microsoft Photo. Potrafi wprowadzać identyczne zmiany do wielu zdjęć równocześnie.

FastPictureViewer: Pobierz teraz

Fractal eXtreme

Bardziej zabawka, niż poważna aplikacja, ale za to jaka fajna! Program generuje fraktale i pozwala je oglądać z nieskończenie dużym przybliżeniem. Program w wersji 64-bitowej pracuje nawet do czterech razy wydajniej!

Fractal eXtreme: Pobierz teraz

Arctic Torrent

Jeżeli jesteś aktywnym użytkownikiem sieci BitTorrent, warto przetestować tę aplikację. Jest 64-bitowa, lekka i łatwa w obsłudze.

Arctic Torrent: Pobierz teraz

Mozilla Firefox

Pomimo, iż standardowa wersja Firefoksa jest 32-bitowa, fundacja Mozilla cały czas eksperymentuje z 64-bitową edycją. Przeglądarka w tej wersji lepiej zarządza dostępną pamięcią. Niestety, dopóki wtyczki i dodatki do 32-bitowej wersji nie będą z nią kompatybilne, najprawdopodobniej pozostanie w niszy.

Mozilla Firefox: Pobierz teraz

Mozilla Thunderbird

Podobnie jak w przypadku Firefoksa, istnieje eksperymentalna, 64-bitowa wersja klienta pocztowego Thunderbird. Nie różni się niczym od standardowej, 32-bitowej wersji, poza lepszym zarządzaniem pamięcią.

Mozilla Thunderbird: Pobierz teraz

MediaCoder

Osoby, które często konwertują filmy pełnometrażowe do innych kodeków wiedzą, jaka to żmudna praca. Na szczęście eksperymentalne wydanie konwertera MediaCoder wykorzystuje w pełni 64-bitowe procesory, co przekłada się na znaczne zmniejszenie czasów oczekiwania na gotowy film.

MediaCoder: Pobierz teraz

Media Player Classic Homecinema

Jeden z popularniejszych odtwarzaczy multimedialnych jest dostępny również w wersji 64-bitowej. Aplikacja posiada bardzo ascetyczny wygląd i brakuje jej dodatkowych, webowych usług. Za to znakomicie się sprawdza w swojej głównej roli, czyli odtwarzacza filmów. Potrafi wyświetlać napisy i korzystać może zarówno ze swoich kodeków, jak i tych zewnętrznych, 64-bitowych.

MPC Homecinema: Pobierz teraz