Nowy tablet PC ma posiadać również czujnik ruchu, zmieniający orientację ekranu w zależności od położenia

Dotykowy Eee PC z procesorem Atom N450

Asus przygotowuje kolejną ultramobilna maszynę z linii Eee PC. Model T101H wyposażony będzie w 10-calowy ekran dotykowy, nowy procesor Atom N450, GPS, łączność 3G i napęd SSD.

Według szerzących się w Internecie informacji, na targach CES 2010, które odbędą się w styczniu przyszłego roku, ma zadebiutować nowy tablet PC firmy Asus.

Urządzenie o oznaczeniu Eee PC T101H będzie wyposażone w procesor Intel Atom nowej generacji o nazwie N450 z taktowaniem 1,66 GHz, 10,2-calowy, dotykowy (rezystywny) wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1 GB pamięci RAM (opcjonalnie 2 GB), 16-gigabajtowy napęd SSD, łączność WiFi, 3G UMTS. nawigację GPS oraz cyfrowy tuner telewizyjny DVB-T. Bateria, tego ważącego około 1,3 kilograma netbooka, ma pozwolić na 8 godzin ciągłej pracy. Nad wszystkim czuwać ma system Windows 7.

Zajrzyjcie również do naszego rankingu netbooków!

Ceny mają się wahać między 650 a 700 euro (powyżej 2800 złotych), co jest dość wygórowaną kwotą jak za netbooka, nawet z dotykowym ekranem. Tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość producentów wyposaża swoje nowe notebooki w pojemnościowe ekrany, w pełni wykorzystujące możliwości systemu Windows 7.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.