Gadu-Gadu zyskało nowe serce

Sieć Gadu-Gadu, jedna z najliczniejszych polskich społeczności internetowych, ma od dzisiaj nowe serce – serwery. Miliony internautów, którzy codziennie przesyłają między sobą wiadomości przez GG, mogą być teraz pewni, że u podstawy całej sieci GG stoją najnowocześniejsze, stabilne rozwiązania technologiczne, a określenie “pady serwerów” stanie się jedynie historią. Dodatkowo, usunięte zostanie tzw. wygaszanie numeru GG, a nowa liczba dostępnych numerów to już wkrótce 4 mld
Niektorzy go nienawidzą, większość jednak z niego korzysta - co myślicie o największym polskim komunikatorze?
Niektorzy go nienawidzą, większość jednak z niego korzysta - co myślicie o największym polskim komunikatorze?

Dotychczasowy serwer zakończył swoją wysłużoną pracę kilka dni temu 26 września. Urządzenie to pracowało od samego początku istnienia Gadu-Gadu, czyli od 2000 roku. Przez ostatnie 3 lata pracownicy GG Network przygotowywali nowy serwer do samodzielnej pracy, i tak w piątek 26 września dotychczasowy serwer GG został zastąpiony nowym. Nowe urządzenie jest dużo bardziej wydajne, a co za tym idzie w dużym stopniu poprawi się jakość oferowanych usług i stabilność sieci GG Network.

Aktualnie używany nowy serwer w przeciwieństwie do poprzedniego pracuje pod kontrolą systemu Linux. Na chwilę obecną serwer zainstalowany jest na wielu maszynach w rozproszonej architekturze, dzięki temu udało się w niemal 100% wyeliminować ewentualne problemy, z jakimi wcześniej spotykali się użytkownicy Gadu-Gadu. Dotychczasowy serwer miał strukturę centralną.

Komunikator Nowe Gadu-Gadu możesz pobrać z naszego serwera