Kompaktowy nettop z platformą ION

Japoński producent, znany głównie z produkcji wysokiej klasy sprzętu audio, tym razem prezentuje kompaktowy nettop PC o nazwie Onkyo P305, który opiera się na platformie Nvidia ION. To dość spóźniona reakcja na niedrogie, stacjonarne komputery konkurencji, bowiem nettop ma pojawić się dopiero w marcu przyszłego roku, a nie oferuje w sumie niczego, czego nie miałyby maszyny już dostępne na rynku. Jedyną cechą wyróżniająca model P305 jest pseudo modularny design z odłączaną nagrywarką DVD.
Onkyo P305 w zestawie z monitorem LCD
Onkyo P305 w zestawie z monitorem LCD

W wyposażeniu natomiast znajdziemy dobrze znane nam komponenty – procesor Intel Atom 230 z taktowaniem 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, 160-gigabajtowy dysk twardy, grafikę GeForce 9400M oraz preinstalowany system Windows 7 Home Premium.

Onkyo P305 oferowany będzie w dwóch wersjach – bez monitora za około 770 dolarów (ponad 2150 złotych) oraz z 21,5-calowym monitorem Full HD za około 995 dolarów, czyli powyżej 2760 złotych. Tu również nettop Onkyo nie wypada najlepiej, bowiem na rynku można znaleźć znacznie tańsze maszyny z podobną konfiguracją.