Konsolowa gimnastyka z plusem

Następca Wii Fit z nowymi ćwiczeniami, licznikiem kalorii i indywidualnymi planami treningowymi wkrótce w sprzedaży.

30-go października Nintendo wprowadzi w życie swą własną reformę systemu zdrowotnego. Tego dnia na rynku ukaże się Wii Fit Plus – nowy osobisty trener do domowego użytku. To nowe oprogramowanie na konsolę Wii cechują nie tylko nowe ćwiczenia równowagi i gimnastyka dla ciała i ducha, ale także nowe funkcje, takie jak licznik kalorii czy możli-wość stworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń.

Wii Fit Plus daje graczom możliwość wykonywania ćwiczeń jogi i treningu muskulatury dopasowa-nych do ich osobistych celów oraz stworzenie indywidualnego planu treningowego. Tym samym gracz może na przykład trenować tylko wybrane grupy mięśni, zwalczyć zmęczenie lub skorygować swą postawę. Plany treningowe mogą zawierać nawet do 30-tu różnych ćwiczeń. Ćwiczyć można oczywiście również według gotowych planów. „Styl życia” przykładowo, zawiera ćwiczenia wzmacniające muskulaturę, poprawiające ela-styczność i ruchliwość ciała oraz ćwiczenia rozgrzewające i odprężające. Zestaw „zdrowie” poświęcony jest ogólnie lepszemu samopoczuciu, czyli są to przykładowo ćwiczenia wyszczuplają-ce i modelujące sylwetkę. Plan zatytułowany „młodość” pomaga natomiast w utrzymaniu dobrej kondycji zarówno ciała jak i ducha.

Użytkownicy konsoli Wii mogli już przy pomocy Wii Fit określić swój wskaźnik BMI. Wii Fit Plus oferuje im dodatkowo licznik kalorii, umożliwiający codzienną kontrolę postępów w treningu. Funkcja ta pomaga w szacunkowym wyli-czeniu zużycia tlenu przy wykonywaniu określo-nych ćwiczeń. Dane te stanowią podstawę do ob-liczenia ilości kalorii, które zostały spalone podczas wykonyania danego ćwiczenia. W przypad-ku osoby ważącej 70 kg, która ćwiczy pół godzi-ny z hula-hoop Wii Fit Plus zakłada zużycie 140 kilokalorii.

Wii Fit Plus oferuje graczom 50% więcej ćwiczeń w porównaniu do swego poprzednika. Należy do nich 15 zupełnie nowych ćwiczeń równowagi i 6 nowych ćwiczeń jogi i wzmacniających muskulaturę. Nowe oprogramowanie zawiera również liczne nowe minigry oraz modul multiplayer, dzięki którym cała rodzina może w nagrodę za regularny trening wspólnie spędzić czas podczas zabawy. Wybrane gry umożliwiają udział nawet ośmiu współzawodników. Mogą oni na przykład wziąć udział w bitwie na śnieżki, biec przez płotki po ruchomym podłożu, lub w wywo-łujących salwy śmiechu zawodach w „trzepotaniu skrzydłami” – gracze mają tutaj za zadanie doprowadzenie do szczęśliwego lądowania fruwa-jącego bez ładu, zdenerwowanego drobiu.

Wii Fit Plus, podobnie jak poprzednik sterowany jest ruchem ciała przy wykorzystaniu Wii Balan-ce Board. Urządzenie to odczytuje przy pomocy specjalnych czytników ruchy ciała stojącego na nim gracza i przenosi je na ekran  w postaci wirtualnego „ja” grającej osoby. Gracz może zatem kontrolować każdy swój ruch na ekranie i w razie potrzeby dokonać korekty postawy lub sposobu wykonywania ćwiczenia. Wii Fit Plus pojawi się na rynku w połączeniu z Wii Balance Board, ale bedzie rónież dostępne osobno dla tych, którzy posiadają już Balance Board.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.