Leadtek WinFast DTV Pro HD

Leadtek WinFast DTV Pro HD to zewnętrzny i samodzielny tuner telewizyjny, pozwalający odbierać sygnał cyfrowy w standardzie DVB-T. Jest to urządzenie samodzielne, które nie komunikuje się z komputerem ale bezpośrednio podłącza się je do wyświetlacza obrazu, np. telewizora lub monitora, które dysponują złączem HDMI lub komponentowym wejściem wideo.
Leadtek WinFast DTV Pro HD to ciekawy, zewnętrzny tuner telewizyjny.
Leadtek WinFast DTV Pro HD to ciekawy, zewnętrzny tuner telewizyjny.

Oprócz wysokiej jakości obrazu jaką możemy uzyskać poprzez złącze HDMI, tuner ma wyjście audio S/PDIF, dzięki czemu możemy podłączyć go do wysokiej jakości zestawu nagłaśniającego. Poza tym tuner WinFast DTV Pro HD ma złącze USB, do którego można podłączyć zewnętrzny dysk. Dzięki temu możemy uzyskać funkcję cyfrowej nagrywarki i skutecznie wykorzystać funkcję TimeShift oraz nagrywać dowolny program emitowany podczas naszej nieobecności.

Leadtek WinFast DTV Pro HD – komplet wyjść i wejść z tyłu urządzenia.

Leadtek WinFast DTV Pro HD – komplet wyjść i wejść z tyłu urządzenia.

Urządzenie obsługuje dyski z następującymi systemami plików FAT12, FAT16, FAT32 oraz NTFS. Dodatkowo WinFast DTV Pro HD Leadtek ma wbudowany tuner radiowy, który pozwala na słuchanie stacji nadających w paśmie FM. Tuner Leadteka został wyposażony we wszelkie pożyteczne funkcje, jakie powinno mieć dobre urządzenie tego typu. Przede wszystkim dostępna jest wspomniana wcześniej funkcja przesunięcia w czasie (ang, Time Shift), która pozwala nam obejrzeć bez przeszkód program nadawany na żywo. Podczas naszej nieobecności urządzenie zapisze obraz “na żywo” na podłączonym opcjonalnym dysku twardym. Możemy również zaprogramować nagrywanie dowolnego programu wybranego z cyfrowego przewodnika EPG.

Do tego urządzenie Leadteka może służyć jako odtwarzacz cyfrowych multimediów takich jak zdjęcia, muzyka oraz wideo. Do zestawu z tunerem dołączono duży i funkcjonalny pilot, który pozwoli na wygodne sterowanie urządzeniem na odległość. Menu OSD wyświetlane na ekranie jest bardzo przejrzyste i łatwo można opanować sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia nawet bez zaglądania do instrukcji obsługi. Samodzielny tuner Leadteka to idealne rozwiązanie na rozszerzenie funkcjonalności np. “starego telewizora” o funkcję cyfrowego odbiornika TV oraz odtwarzacza multimediów.

Tuner telewizyjnyLeadtek WinFast DTV Pro HD
Dostawcawww.leadtek.com
ChipsetThomas DTT 75411
TunerCyfrowy DVB-T (MPEG-4), Radio FM
ZłączaWejście anteny, wyjście anteny, złącze USB, złącze audio wideo kompozyt, komponnet, złącze HDMI
FunkcjePrzesunięcie w czasie (Time Shift), zapis wideo na zewnętrznym dysku USB, odtwarzanie muzyki, wideo oraz przeglądanie zdjęć
Obsługiwane formatyAudio: MP3, Wideo: MPEG-2, MPEG-4 AVC/H.264, Zdjęcia: JPEG
Dołączone wyposażeniePilot, zasilacz, kabel audio – wideo
Gwarancja24 miesiące
Cena315 zł

Karol Kulas