Lepsze czasy dla zdjęć w Internecie

Fotografia reporterska miała się dobrze. Zdjęcia opowiadające historię, były dobre zarówno pod kątem reporterskim jak i technicznym. Przyszły zmiany na większe. Oczywiście na większe zdjęcia. Koniec z wpatrywaniem się w miniaturowe zdjęcia reporterskie. 990px Pierwsza pozycja w liście to 990px.pl. Piotr Macura pracownik portalu interia.pl, stworzył fotoblog, na którym umieszcza starannie wyselekcjonowane fotografie opisujące jakieś konkretne wydarzenie. Każdy wpis, składa się z niewielkiego, ale za to bardzo treściwego skrótu informacji, oraz około 30 dużych zdjęć. Prezentowane zdjęcia, są wyśmienitej jakości.

990px

990px

Duży Kadr Kolejny fotoblog w zestawieniu to Duży Kadr. Raczej średni, choć to moim zdaniem zawyżona ocena, wytwór Gazety Wyborczej. Zdjęcia tam prezentowane, pomimo słusznych rozmiarów, są tragicznej jakości. Każdy wpis, składa się z niewielkiego wstępu po którym prezentowane są zdjęcia. Niestety zdjęcia, nie są najlepiej dobierane, oraz jest ich naprawdę niewiele.

Duży Kadr

Duży Kadr

The Big Picture Trzecia już pozycja na naszej liście to The Big Picture. Fotoblog, na którym wzorowany jest polski odpowiednik 990px. Mamy tutaj zdjęcia słusznych rozmiarów, oraz świetnej jakości. Duża liczba starannie wyselekcjonowanych zdjęć, stanowi świetną opowieść reporterską.

The Big Picture

The Big Picture

The Frame Następny fotoblog jaki trafił na monitor to The Frame. Kolejny bardzo dobry fotoblog. Tak samo jak na The Big Picture, oraz 990px, każdy wpis opatrzony jest krótkim opisem, po czym możemy cieszyć się około kilkunastoma dobrymi zdjęciami słusznych rozmiarów.

The Frame

The Frame

Foto Nowiny Ostatni fotoblog na liście to Foto Nowiny. Również wzorowany na The Big Picture, ale opisujący wydarzenia krajowe. Dobrze dobrane i duże zdjęcia.

Foto Nowiny

Foto Nowiny

Jak można porównać te reporterskie fotoblogi? W dość przystępny i łatwy sposób, a co najważniejsze możemy zrobić to samemu. Ostatnio bardzo chodliwym wydarzeniem był Oktoberfest. Wystarczy porównać sobie zdjęcia z 990px, The Big Picture i The Frame. Dobra zabawa gwarantowana.

Jaki jest Wasz faworyt? Mój to zdecydowanie 990px. Starannie dobrany materiał o genialnej jakości.

Znacie jakieś inne blogi o takiej tematyce i takim  podejściu do fotografii reporterskiej? Zapraszam do komentowania i wpisywania swoich pomysłów, a jeżeli będą zbliżone do omawianego tutaj materiału w miarę możliwości postaram się dodawać do listy.

AKTUALIZACJA The Wall Street Journal Kolejny fotoblog umieszczający zdjęcia słusznych rozmiarów. Tym razem, mamy do czynienia z najlepszymi zdjęciami z danego dnia. Mimo, że nie opowiadają one jednej, spójnej historii, to bardzo ładnie recenzują dany dzień. Liczba zdjęć na daną serie jest zmienna, czasem 16 zdjęć, a czasem ponad 20.

Wielkie podziękowania dla gościa, który podpowiedział mi o istnieniu tego fotobloga. Dzięki!

The Wall Street Journal

The Wall Street Journal