Nowe zagrożenia wymagają nowych rozwiązań – ArcaVir 2010 w sprzedaży

Na rynku zadebiutowała nowa stabilna wersja programu ArcaVir. Warto dodać, że to piąta jubileuszowa edycja polskiego programu.

ArcaBit daje użytkownikom do dyspozycji znane już z poprzednich lat pakiety zabezpieczeń sygnowane oznaczeniem 2010. Producent zapewnia, że w programie wprowadzono wiele istotnych zmian, które w dużej mierze zmniejszyły zużycie zasobów systemu oraz ułatwiają jego obsługę.

Priorytetem dla programistów było przystosowanie programu do walki z rosnącym natłokiem stale zmieniających się zagrożeń. W tym celu udoskonalono mechanizmy heurystyczne i wprowadzono zaawansowaną integrację mechanizmów skanujących.

Zmiany jakie oferuje ArcaVir 2010:

  • prosty interfejs użytkownika
  • przyspieszone skanowanie zawartości stron
  • rozbudowany moduł szybkiego skanowania w krytycznych obszarach rejestru systemowego, MBR/DBR oraz elementów systemu
  • nowy zestaw reguł w module kontroli rodzicielskiej
  • nowy firewall wyposażony w przejrzystą konfigurację, w której wprowadzono reguły domyślne oraz technologię Stealth pozwalającą na ukrywanie elementów protokołu TCP/IP
  • technologia Molecule wspomagająca tworzenie rozwiniętych baz wirusów poprzez analizę systemu użytkownika pod kątem występowania nieznanego, potencjalnie szkodliwego oprogramowania
  • możliwość przełączenia ustawień pakietu, szczególnie przydatna dla użytkowników gier komputerowych

ArcaBit dziękuje użytkownikom, którzy wzięli udział w testach wersji beta. Nadesłane uwagi zostały starannie przeanalizowane i wpłynęły na proces tworzenia ostatecznej wersji programu. Dzięki nim  wprowadzone zostały udogodnienia w migracji z poprzednich wersji, poprawiono informowanie o stanie pakietu i co ważniejsze poprawiono funkcjonowanie silnika antywirusowego.

ArcaVir 2010 oprócz tradycyjnych wersji elektronicznej i box z CD, dostępny będzie w wersji z urządzeniem diagnostyczno-naprawczym. Chodzi o pendrive podzielony na dwie partycje, który dzięki niezależnemu systemowi operacyjnemu pozwala uruchomić komputer np. w przypadku awarii, przeskanować zasoby i wyleczyć infekcje, bądź zgrać ważne dane. Urządzenie zawiera trwale zapisany plik instalacyjny programu ArcaVir, który uruchamia się automatycznie po podłączeniu do komputera.

Użytkownicy w zależności od potrzeb będą mogli wybrać jeden z dostępnych pakietów: System Protection, Home Protection, Internet Security, Antivirus Protection. Producent przewidział również specjalną ofertę dla placówek edukacyjnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.