Test SPECsfs2008 mierzy przepustowość i czas reakcji serwerów NFS i CIFS w oparciu o obciążenia robocze, które reprezentują typową aktywność serwerów w rzeczywistym środowisku

Platforma Symantec do budowy infrastruktury pamięci masowych w modelu „cloud computing”

Symantec FileStore

System FileStore, który jest już dostępny w sprzedaży, umożliwia zwiększenie wydajności i pojemności bez żadnych zakłóceń, w miarę zmieniających się potrzeb aplikacji. Przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać prywatne „chmury” ze względu na ich wysoką dostępność czy możliwość zarządzania dużymi ilościami danych, mogą zredukować ponoszone koszty, wybierając rozwiązanie niezależne od platformy.

Rozwiązanie FileStore uzyskało w testach Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC) wysokie wyniki. System używający oprogramowania FileStore uzyskał rekordowy wynik 176 728 operacji SPECsfs2008_nfs.v3 na sekundę z ogólnym czasem reakcji wynoszącym 1,67 ms. Testy FileStore, wykonane z wykorzystaniem obecnie dostępnego oprogramowania, wykazały przepustowość o 47 procent większą i ogólny czas reakcji o 14 procent krótszy niż testy NetApp FAS6080.

Firma Symantec wykorzystuje system FileStore do stworzenia plikowej architektury pamięci masowych w swojej własnej infrastrukturze w modelu „cloud”. Przechowuje ona ponad 40 petabajtów danych od ponad dziewięciu milionów aktywnych użytkowników. Jest to największe środowisko pamięci masowych w modelu SaaS na świecie. Do zarządzania tymi zasobami Symantec wykorzystuje rozwiązania Veritas Storage Foundation for Windows oraz Veritas Cluster Server.

Pojedynczy system FileStore jest w stanie obsłużyć do 16 węzłów i do 2 PB pamięci masowej. Wartości maksymalne są dużo większe, ale rozwiązanie zaprojektowano w taki sposób, aby możliwa była jego rozbudowa w kolejnych, przystępnych cenowo krokach, dopasowanych do potrzeb i budżetu działu IT.

Wdrożenie jest proste – instalacja i konfiguracja przebiega automatycznie na podstawie zaledwie kilku parametrów podanych przez administratora. Mimo to, system bez trudu spełnia wymogi wydajnościowe aplikacji operujących na dużych plikach, np. w obrazowaniu medycznym, bądź w badaniach geofizycznych.

Rozwiązanie Veritas FileStore już dostępne w sprzedaży. Jego podstawowa cena to 7000 dolarów za dwa węzły i dwa gniazda na procesor.