Przedstawiamy 20 darmowych przygodówek

Przedstawiamy 20 kompletnie darmowych przygodówek typu "point and click". Tytuły nadal pozostają atrakcyjne, dzięki fabule, zagadkom i humorze w nich zawartych.

Wiele popularnych gier przygodowych typu „point and click” ma swoj korzenie w produkcjach z przełomu lat 80/90. Tytuły takie jak Sam & Max, seria Monkey Island, Simon the Sorcerer i Discworld obchodzą swoje dwudziestolecie i są dostępne nie tylko na komputery PC, można w nie zagrać również na konsolach Xbox 360 i Nintendo Wii.

Galeria: 20 darmowych przygodówek W grach przygodowych głównego bohatera kontroluje się za pomocą myszy. Za pomocą kilku kliknięć wskazujemy mu ludzi, z którymi chemy, żeby porozmawiał, kierunek w którym ma podążać, elementy środowiska, których ma użyć, etc. Fabuła i czynności w grach tego typu są często przepełnione świetnym humorem.

Galeria: 20 darmowych przygodówek Kolekcja zawiera popularne tytuły takie jak: Discworld, Torin’s Passage, Fable, Beneath a Steel Sky oraz mniej znane produkcje: Drascula: The Vampire Strikes Back i No Action Jackson. Polecamy sprawdzić wszystkie tytuły, szczególnie w nadchodzące jesienne wieczory.

Z myślą o współczesnych komputerach dołączyliśmy dwie aplikacje, które umożliwią działanie wszystkich zamieszczonych przygodówek.

Czytaj też: Gameblog – blog o grach komputerowych

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.