Przeglądarka otrzymała nazwę roboczą po Parku Narodowym Namoroka Park na Madagaskarze

Testowy Firefox 3.6 już jutro

Mozilla już jutro udostępni wszystkim pierwszą publiczną wersję beta swojej nowej przeglądarki Firefox 3.6. Co Namoroka wniesie ze sobą?

Betanews informuje, że Mozilla wstrzymała zaplanowane na wczoraj spotkanie programistów, ale udostępniła dzięki temu aktualizację obecnej wersji swojej przeglądarki (dowiedz się więcej tutaj), która ulepsza przede wszystkim stabilność i szybkość działania w systemie Windows 7.

Fundacja zapowiada jednak, że pierwsza publiczna wersja nowego Firefoksa o numerze 3.6 (nazwa kodowa Namoroka) zostanie wydana jutro dla wszystkich pragnących przetestować nowego liska. Chociaż wizualnie żadnych zmian nie zauważymy, to Mozilla twierdzi, że nowy Firefox będzie oczywiście szybszy. Dodatkowo będzie oferował dodatkową obsługę CSS oraz zintegrowany dodatek Mozilla Labs Personas, czyli usługa personalizacji przeglądarki.

Według Betanews, Namoroka ma być mniej więcej tak szybka, jak Google Chrome 2.0. Natomiast jej szybkość będzie porównywalna na wszystkich systemach operacyjnych – faworyzacji Siódemki zatem nie będzie.

Chrome, Safari, Opera czy Firefox? A może IE? Zobacz Wojny przeglądarek!

Pierwsza wersja Alpha pojawiła się na na początku sierpnia. Ostateczna wersja Firefoksa 3.6 powinna pojawić się na rynku w połowie grudnia 2009, jednak Mozilla zastrzega sobie prawo do „delikatnego” poślizgu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.