Zabawa w modę i nie tylko

Nintendo Presents: Style Boutique

Wszyscy, którzy marzyli kiedykolwiek o prowadzeniu własnego butiku, będą wkrótce mogli spróbować swych sił w tej branży wykorzystując konsole Nintendo DS lub DSi. 23 października na rynku ukaże się Nintendo Presents: Style Boutique – nowa, oryginalna gra symulacyjna, w której liczy się nie tylko pewność stylu i gust, ale również żyłka do interesów. Zadaniem graczy jest wcielenie się w rolę stylisty mody prowadzącego własny butik. Do ich obowiązków należy dobieranie asortymentu, rywalizacja z konkurencją na pokazach mody, wyszukiwanie nowości na rynku mody i dodatków w sklepie internetowym. Tryb gry multiplayer daje dodatkowo możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi ekspertkami i ekspertami w dziedzinie mody.

Rozpoczynając karierę w roli zwyczajnego ekspedienta pomagającego klientom w doborze odpowiedniego stroju, gracz musi powoli wspinać się po szczeblach kariery. Aby uzyskać dobre wyniki w sprzedaży, należy prawidłowo rozpoznać osobowość klienta i doradzyjąc dokładnie trafić w jego indywidualny styl. Z chwilą, gdy gracz staje się właścicielem butiku musi stawić czoła innym wyzwaniom wykorzystując przy tym swoją kreatywność: może on teraz dekorować manekiny w witrynie swojego butiku, decydować o atmosferze, doborze wyposażenia i muzyki towarzyszącej klientom w zakupach, wysyłać reklamę drogą mailową, organizować wyprzedaż etc.

Kalendarz konsoli regularnie przypomina o najbliższych pokazach mody w Contest Hall. Gracz na bieżąco informowany jest zatem o branżowych nowościach. W Exhibition Hall do jego dyspozycji znajduje się ponad 10 000 produktów reprezentujących 16 różnych marek i trendów. To tutaj między innymi właściciel butiku może regularnie uzupełniać swój asortyment o rynkowe nowości. Prowadzenie własnego butiku wymaga poświęcenia, dokładnego planowania i ciężkiej pracy. Najważniejsza jest jednak umiejętność szybkiego rozpoznania aktualnych trendów, w przeciwnym wypadku bowiem przygoda ze światem mody może bardzo szybko dobiec końca.

Sklep internetowy daje graczom możliwość regularnego pobierania nowych strojów i dodatków, które częściowo zaprojektowane zostały przez prawdziwe domy mody.  Równie realistycznym elementem gry jest to, iż Nintendo Presents: Style Boutique wykorzystując zintegrowaną funkcję kalendarza konsoli Nintendo DS i DSi nawiązuje zawsze do aktualnego sezonu mody.

W trybie multiplayer kreatorzy mody Nintendo mają dzięki funkcji Nintendo Wi-Fi Connection w Community Emporium możliwość zaoferowania swoich kreacji na rynku europejskim. Tryb ten umożliwia także wymianę doświadczeń i porad z innymi właścicielami butików. Gracze mogą wzajemnie odwiedzać swoje sklepy i w przypływie zakupowego szaleństwa kompletować własne zestawy z oferty innych graczy oraz oczywiście targować cenę. Jako że w świecie mody liczy się tylko i wyłącznie wygląd Nintendo Presents:Style Boutique oprócz prowadzenia butiku oferuje graczom możliwość skompletowania zawartości własnej szafy – od spódnic typu tuba, po szkocki kilt, od butów sneakers po wykwintne kozaczki – każdy znajdzie tu coś odpowiedniego. Ponieważ ubiór to nie wszystko, gracze mogą skorzystać z oferty salonów: piękności i fryzjerskiego. Wybierać można tutaj z dziesiątek fryzur, kolorów i pasemek. Zmiana fryzury z bardzo efektownej w stylu gejszy na prowokującą fryzurkę z któtkich włosów, to kwestia kilku sekund. Przy doborze makijażu korzystać można nie tylko ze szminki, cieni do powiek i tuszu do rzęs, ale również z różnokolorowych soczewek kontaktowych i trymerów do brwi. Poza tym liczne magazyny mody inspirują w tworzeniu własnego stylu i informują o trendach sezonu.

W różnorodnych konkursach gracz może zaprezentować swój talent jako projektant mody. Spośród modeli kreacji przedstawionych na wybiegu jury po gruntownych naradach wybiera zwycięzcę. Nagrodą jest ekskluzywne wyróżnienie dla butiku i publikacja zdjęcia zwycięzcy w „Nuances”. Ten wirtualny magazyn o modzie prezentuje liczne porady i informacje o najbardziej aktualnych trendach w świecie mody.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News