4,3-calowy odtwarzacz multimedialny z ekranem HD

Do tej pory w segmencie kieszonkowych odtwarzaczy multimedialnych królowały dość niskie rozdzielczości – najczęściej 320 x 480 pikseli lub nieco wyższa 800 x 480 pikseli. Nieosiągalnym dla producentów tego typu sprzętu było zmieszczenie większej ilości pikseli na ekranie o przekątnej nieprzekraczającej 4,3 cala. Teraz ulega to zmianie, dzięki wprowadzeniu na rynek japoński pierwszego odtwarzacza, który posiada ekran o tej wielkości, ale oferujący rozdzielczość HD – 1280 x 720 pikseli.
Urządzenie posiada także wyjście TV-out oraz port USB 2.0
Urządzenie posiada także wyjście TV-out oraz port USB 2.0

Hallods F43 poradzi sobie z wyświetleniem materiałów HD, które przechowa na 8 GB wbudowanej pamięci i dodatkowo na karcie pamięci microSDHC o pojemności do 16 GB. Do tego urządzenie odtworzy formaty wideo MPEG4, FLV, H.263, AVI, RM, RMVB, Divx, a także zdjęcia (JPEG, BMP i PNG), tekst i pliki muzyczne w formatach MP3, WMA, WAV, FLAC i APE.

Odtwarzacz mierzy 113 x 75 x 13 milimetrów, zaś waży 140 gramów. Kompatybilny jest ze wszystkimi systemami Windows począwszy od wersji ME. Możliwe jest również granie w trójwymiarowe gry.

Jak już wspomniałem, odtwarzacz dostępny jest na razie tylko w Japonii, jednak chętni będą mogli go wkrótce kupić w sklepie GeekStuff4U, który oferuje sprzedaż międzynarodową.