Google Chrome – sam stwórz wtyczkę do przeglądarki!

Google Chrome

Chrome OS nie jest jedyną rzeczą, nad którą aktualnie pracuje Google. Zespół odpowiedzialny za przeglądarkę internetową Chrome, ciężko pracuje aby umożliwić użytkownikom korzystanie z dodatków, czyli czegoś, z czego do tej pory znana była wyłącznie przeglądarka Firefox. Teraz rozszerzenia zbliżają się wielkimi krokami – Google daje możliwość programistom dodania zaprojektowanych przez nich aplikacji do galerii dodatków. Firma z Mountain View chce, aby wszyscy developerzy mieli czas na publikację swoich dodatków, do czasu ich oficjalnej premiery.

Jeśli jesteś zainteresowany napisaniem wtyczki do przeglądarki Chrome, informacje niezbędne do pracy znajdziesz tutaj. Po skończeniu pracy, należy przesłać kod i ikony do katalogu. Dla większości rozszerzeń proces weryfikacji jest w pełni zautomatyzowany. Dogłębniej sprawdzane będą te, zawierające komponenty NPAPI. W celach bezpieczeństwa, programiści tego typu dodatków, muszą dostarczyć dodatkowych informacji, przed dodaniem ich do katalogu.

Dowiedz się, jak pobrać i uruchomić system Google Chrome OS!

Do tej pory wtyczki dostępne są jedynie w testowych wersjach przeglądarki Chrome, a na premierę ostatecznej wersji będziemy jeszcze trochę musieli poczekać. Ile? Tego dokładnie nie wiadomo, chociaż Google dość szybko uwija się z prezentowaniem kolejnych odsłon swojej aplikacji.

Stabilną wersję Google Chrome pobierzesz z naszego portalu